Strona główna > MŚ 2010
AFRYKA Z KRAKOWA (20): Tłuczkiem po głowie Maradony
04.07.2010 12:21 - Jerzy Cierpiatka

Naprawdę szczerze obawiam się o stan zdrowia redaktora Tomasza Wołka. Tyle peanów zdążył wygłosić na chwałę argentyńskiego futbolu, a tu taka klęska... Wołek i tak jednak znajduje się w zdecydowanie lepszym położeniu od Diego Armando Maradony. Dziś wybory, jest szansa, że w nich pójdzie Wołkowi lepiej. A Maradona? On wyłącznie z jednego powodu może odetchnąć z ulgą. Wprawdzie drużyna Maradony została zdeklasowana przez Niemców w identycznych rozmiarach, co ekipa Vladislao Capa przez Holendrów w MŚ ’74, ale to wcale nie są najcięższe klęski poniesione przez Latynosów w finałach mistrzostw świata. W 1958 Czechosłowacja rozgromiła Argentynę 6-1, o czym warto pamiętać.

więcej »
Klose: wolę Puchar Świata niż tytuł króla strzelców
04.07.2010 10:36 - ASInfo

- Gdyby to zależało ode mnie wolałbym wygrać Puchar Świata, zamiast zostać najlepszym strzelcem na mundialu - powiedział napastnik reprezentacji Niemiec, Miroslav Klose, który w sobotnim spotkaniu z Argentyną strzelił dwa gole.

więcej »
Argentyńczycy płaczą po porażce
04.07.2010 09:54 - ASInfo

- Porażka taka, jakiej doświadczyliśmy dzisiaj boli bardzo, ale trudno, zagraliśmy źle, jedziemy do domu - powiedział samokrytycznie napastnik reprezentacji Argentyny, Carlos Tevez po tym, jak piłkarska reprezentacja Niemiec pokonała 4-0 "Albicelestes".

więcej »
Casillas: Pepe Reina podpowiedział mi jak obronić strzał Cardozo
04.07.2010 09:45 - ASInfo

Jednym z bohaterów ćwierćfinałowego pojedynku mistrzostw świata pomiędzy Hiszpanią, a Paragwajem, został bramkarz La Furia Roja - Iker Casillas. Zawodnik Realu Madryt wyjawił po zwycięstwie swojego zespołu, że rezerwowy Pepe Reina powiedział mu, w który róg ma się rzucić przy strzale z rzutu karnego Oscara Cardozo.

więcej »
Hiszpania nie wykorzystała karnego, Paragwaj też, ale David Villa niezawodnie trafia!
03.07.2010 22:21 -

Hiszpania pokonała Paragwaj 1-0 w ostatnim meczu ćwierćfinału piłkarskich mistrzostw świata. Oba zespoły miały po rzucie karnym i oba jedenastek nie wykorzystały. Niezawodny okazał się jednak najlepszy strzelec mundialu David Villa, który w 83 minucie zdobył bramkę na wagę hiszpańskiego półfinału.

więcej »
Maradona: Mogę zrezygnować choćby jutro
03.07.2010 20:09 - ASInfo

- Mogę zrezygnować z posady selekcjonera choćby jutro - powiedział szkoleniowiec reprezentacji Argentyny, Diego Maradona po tym, jak jego zespół został rozbity aż 4:0 przez Niemców w ćwierćfinale piłkarskich mistrzostw świata.

więcej »
Wielkie Niemcy, Argentyna na kolanach!
03.07.2010 17:48 -

Popisowa partia reprezentacji Niemiec w ćwierćfinale MŚ - rozbiła Argentynę aż 4-0! W trzeciej minucie Thomas Mueller zdobył głową bramkę, dającą Niemcom prowadzeniom i to był cios, który złamał argentyńskiego ducha. W 67 min Diego Maradona zadrżał po raz drugi - Miroslav Klose podwyższył na 2-0, a to nie był koniec koncertu Niemców.

więcej »
FIFA przyznała bramkę Sneijderowi
03.07.2010 16:53 - ASInfo

Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA) zdecydowała, że pierwsza bramka dla Holendrów w meczu ćwierćfinałowym przeciwko Brazylii zostanie ostatecznie zapisana na konto Wesley'a Sneijdera, a nie będzie traktowana jako samobójcze trafienie Felipe Melo.

więcej »
AFRYKA Z KRAKOWA Jerzego Cierpiatki (19): Brazylia - druzgocące skutki głupoty
03.07.2010 12:22 - Jerzy Cierpiatka
więcej »
Po dogrywce i karnych żegnamy Ghanę
02.07.2010 21:21 -

W Johannesburgu zakończył się drugi piątkowy mecz ćwierćfinałowy piłkarskich mistrzostw świata. Do przerwy Urugwaj nieoczekiwanie przegrywał z Ghaną 0-1, ale w 55 minucie wyrównał Forlan z rzutu wolnego. W dodatkowym czasie gry dogrywki Asamoah Gyan z karnego trafił w poprzeczkę! Serię rzutów karnych lepiej egzekwował Urugwaj i awansował do półfinału.