Strona główna > Lekka atletyka
Mocno nakręcona Natalia Kaczmarek
19.06.2023 14:03 -

Lada dzień rozpoczynają się Igrzyska Europejskie, a to oznacza, że do Polski przyjadą najlepsi sportowcy z Europy. Fani biało-czerwonych liczą na medale naszych zawodników, a tu spore szanse mają nasi lekkoatleci. – Lubię biegać na Stadionie Śląskim. Zawsze fajnie startuje mi się w Polsce, a dodatkowo na tym obiekcie jest bardzo dobra bieżnia. Z tego, co słyszałam, na Igrzyskach będzie mocna obsada, a to zawsze pomaga w osiągnięciu dobrego rezultatu – mówi nasza najlepsza biegaczka na 400 metrów, Natalia Kaczmarek.

więcej »
JUSTYNA ŚWIĘTY-ERSETIC: W SPORCIE WSZYSTKO JEST MOŻLIWE
23.02.2023 22:50 -

Lekkoatletyka - królowa sportów, po raz trzeci zagości w programie Igrzysk Europejskich, po raz pierwszy odbędzie się to jednak w formule drużynowych Mistrzostw Europy. Radości ze startów na Stadionie Śląskim nie kryje Justyna Święty-Ersetic, jego ambasadorka i multimedalistka olimpijska.

więcej »
ME w lekkoatletyce: 14 medali biało-czerwonych
22.08.2022 23:59 -

W Monachium zakończyły się mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. Reprezentacja Polski zdobyła 14 medali: 3 złote, 6 srebrnych i 5 brązowych. Aż 12 krążków to dzieło pań!

więcej »
Lekkoatletyka: 4 polskie medale, złoto dla Fajdka
25.07.2022 06:02 -

W Eugene (USA) zakończyły się MŚ w lekkoatletyce. Dominowali gospodarze, reprezentacja Polski zdobyła 4 medale: złoty Paweł Fajdek i srebrny Wojciech Nowicki w rzucie młotem oraz dwa srebrne Katarzyna Zdziebło w chodzie na 20 i 35 km.

więcej »
HMŚ: Srebro Adrianny Sułek i brąz sztafety
21.03.2022 08:28 -

Polski dorobek Halowych Mistrzostw Świata w lekkoatletyce, które odbyły się w Belgradzie to dwa medale: srebro Adrianny Sułek w pięcioboju i brąz sztafety 4x400 m kobiet.

więcej »
Memoriał Kusocińskiego: Fenomenalny Patryk Dobek
20.06.2021 22:54 -

Fenomenalny Patryk Dobek, świetny Paweł Fajdek, a do tego wiele innych wartościowych wyników – 67. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego był bardzo udany dla polskich lekkoatletów. Już za kilka dni czekają ich mistrzostwa Polski, po których zapadną decyzje o kształcie reprezentacji na igrzyska olimpijskie w Tokio.

więcej »
HME: Patryk Dobek sensacyjnym mistrzem, 10 medali biało-czerwonych
07.03.2021 23:04 -

Dorobek polskich lekkoatletów podczas 36. Halowych Mistrzostw Europy w Toruniu to 10 medali, ale tylko jeden złoty. Zdobył go sensacyjnie Patryk Dobek w biegu na 800 m.

więcej »
Glasgow: Rekord Duplantisa - 6.18!
15.02.2020 19:55 -

20-letni Szwed Armand Duplantis nie przestaje zadziwiać. Podczas mityngu lekkoatletycznego w Glasgow ustanowił rekord świata w skoku o tyczce - 6.18! Wynik ten jest lepszy o centymetr od poprzedniego, uzyskanego przez niego 6 dni temu w Toruniu.

więcej »
Toruń: Rekord Duplantisa - 6.17!
09.02.2020 00:34 -

20-letni Szwed Armand Duplantis ustanowił w Toruniu rekord świata w skoku o tyczce - 6.17 m!

więcej »
Srebro w sztafecie i brąz Lewandowskiego
06.10.2019 22:43 -

Reprezentacja Polski zdobyła na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Doha (Katar) sześć medali (1-2-3). Ostatnie dwa wywalczyli dziś Marcin Lewandowski w biegu na 1500 m (brąz) i sztafeta pań 4x400 m (srebro).