Strona główna > Mistrzostwa Świata
Grupa A: Awans Urugwaju i Meksyku2010-06-22 18:15:00 ASInfo

W meczu kończącym zmagania w grupie A piłkarskich mistrzostw świata Urugwaj pokonał 1-0 Meksyk i wywalczył awans do fazy play-off z pierwszego miejsca w tabeli. Meksykanie mimo porażki również zakwalifikowali się do następnego etapu mundialu.

Mecz był dosyć przeciętnym widowiskiem, choć szczególnie w pierwszej połowie nie brakowało szybkich i składnych akcji. Lepsze wrażenie w tej części gry robili piłkarze z Ameryki Południowej i to oni wyszli na prowadzenie w 43. minucie meczu za sprawą Luisa Suareza. Snajper Ajaksu Amsterdam wykorzystał znakomite dośrodkowanie Edisona Cavaniego i głową pokonał bezradnego Oscara Pereza.

W drugiej połowie spotkania Meksykanie ruszyli śmielej do ataku, lecz nie byli w stanie pokonać dobrze dysponowanego tego dnia Nestora Muslery. Mecz zakończył się więc skromnym zwycięstwem Urugwaju, które zapewniło tej drużynie pierwsze miejsce w grupie A i awans do następnej rundy. Meksykanie mimo porażki także zdołali przebrnąć fazę grupową, zajmując drugą pozycję w tabeli. Z mundialem natomiast sensacyjnie żegnają się targani skandalami Francuzi oraz gospodarze mundialu, Republika Południowej Afryki.

Bohater meczu: Luis Suarez (Urugwaj)
Snajper reprezentacji Urugwaju ładnym strzałem głową dał swojej drużynie zwycięstwo oraz awans z pierwszego miejsca w grupie A do fazy play-off mundialu.

Tak padła bramka:
0-1 Suarez 43
Z prawego skrzydła dośrodkował mocno Edison Cavani, piłka spadła na głowę Suareza, który skutecznie zakończył akcję strzałem głową.

Meksyk - Urugwaj 0-1 (0-1)

Sędziował Viktor Kassai (Węgry). Żółte kartki: Hernandez, Castro (Meksyk) - Fucile (Urugwaj)
MEKSYK: Oscar Perez - Ricardo Osorio, Hector Moreno (57. Israel Castro), Francisco Rodriguez, Carlos Salcido - Andres Guardado (46. Pablo Barrera), Gerardo Torrado, Rafael Marquez - Giovani Dos Santos, Guillermo Franco, Cuauhtemoc Blanco (63. Javier Hernandez).
URUGWAJ: Fernando Muslera - Diego Lugano, Mauricio Victorino, Maximiliano Pereira, Jorge Fucile - Diego Perez, Egidio Arevalo, Alvaro Pereira (77. Andres Scotti) - Edinson Cavani, Luis Suarez (85. Alvaro Fernandez), Diego Forlan.