Strona główna > Mistrzostwa Świata
Villa poprowadził Hiszpanów do zwycięstwa2010-06-21 22:27:00 ASInfo

W drugim poniedziałkowym meczu grupy H piłkarskich mistrzostw świata Hiszpania pokonała Honduras 2-0. Obie bramki dla "La Furia Roja" strzelił David Villa.

W pierwszej połowie Hiszpanie zdecydowanie zdominowali rywali i stworzyli sobie kilka dogodnych okazji do zdobycia gola. W 7. minucie David Villa znakomicie uderzył z dystansu, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki strzeżonej przez Noela Valladaresa. W 17. minucie Villa miał więcej szczęścia, minął trzech obrońców reprezentacji Hondurasu i strzałem z kilku metrów umieścił piłkę w siatce. Cztery minuty później okazję do podwyższenia wyniku miał Sergio Ramos, ale jego strzał głową obronił Valladares. W 33. minucie pierwszą okazję na zdobycie bramki miał Fernando Torres, ale z kilku metrów przeniósł piłkę nad poprzeczką. Minutę później napastnik Liverpoolu mógł się zrehabilitować, jednak ponownie uderzył nad bramką. W 45. Villa ładnie podał z lewego skrzydła do Torresa, ale ten został zablokowany przez obrońców Hondurasu.

Drugą część meczu Hiszpanie rozpoczęli od mocnego uderzenia, bo już w 51. Villa ładnym strzałem z 16 metrów podwyższył na 2-0. Chwilę później trzeciego gola mógł strzelić Sergio Ramos, ale jego strzał z około 20 metrów nieznacznie minął prawy słupek bramki. W 62. minucie Villa miał okazję do skompletowania hat-tricka, ale nie wykorzystał rzutu karnego, strzelając obok bramki. W 65. minucie na boisku pojawił się Cesc Fabregas i już w pierwszej akcji mógł zdobyć gola. Rozgrywający Arsenalu minął bramkarza, ale jego strzał z ostrego kąta zdołał wybić jeden z obrońców Hondurasu. Minutę później kolejną okazję miał Ramos, ale piłka po jego strzale z linii pola karnego odbiła się od jednego z obrońców i minęła bramkę. W 87. minucie David Villa piłkę w polu karnym dostał Villa, jednak w ostatniej chwili został zablokowany i do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.

Bohater meczu: David Villa (Hiszpania)
Nowy nabytek Barcelony strzelił Hondurasowi dwie bramki, a jego końcowej oceny nie popsuł nawet nie wykorzystany rzut karny.

Tak padły bramki:
1-0 David Villa 17
Kapitalna akcja indywidualna Davida Villi, który minął trzech obrońców i strzałem z kilku metrów pokonał Valladaresa.
2-0 David Villa 51
Villa ładnym strzałem z 16 metrów skutecznie zakończył kontratak Hiszpanów.

Hiszpania - Honduras 2-0 (1-0)

1-0 Villa 17
2-0 Villa 51

Sędziował Yuihi Nishimura (Japonia). Żółte kartki: Turcios, Izaguirre (Honduras)
HISZPANIA: Iker Casillas, Sergio Ramos (77. Alvaro Arbeloa), Carles Puyol, Gerard Pique, Joan Capdevila, Jesus Navas, Sergio Busquets, Xavi Hernandez (66. Cesc Fabregas), Xabi Alonso, Fernando Torres (70. Juan Mata), David Villa.
HONDURAS: Noel Valladares - Sergio Mendoza, Osman Chavez, Maynor Figueroa, Emilio Izaguirre, Danilo Turcios (63. Ramon Nunez), Wilson Palacios, Walter Martinez, Amado Guevara, Roger Espinoza (46. Georgie Welcome), David Suazo (85. Jerry Palacios).