Strona główna > Mistrzostwa Świata
Holendrzy w ćwierćfinale, koniec snu Słowaków2010-06-28 18:06:00 ASInfo

W pierwszym poniedziałkowym meczu 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata reprezentacja Holandii pokonała Słowację 2-1. Bramki dla "Oranje" strzelili Arjen Robben i Wesley Sneijder. Słowacy odpowiedzieli trafieniem Roberta Vittka z rzutu karnego.

Pierwsza połowa spotkania nie była porywającym widowiskiem. Obie drużyny grały bardzo spokojnie i rozważnie, starając się przede wszystkim zabezpieczyć swoją bramkę. Mało emocjonująca gra nie przeszkodziła jednak Holendrom w objęciu prowadzenia. W 18. minucie Arjen Robben znakomicie zszedł z prawej strony do środka i precyzyjnym strzałem z około 20 metrów pokonał Jana Muchę.

Drugą połowę od mocnego uderzenia rozpoczęli podopieczni Berta van Marwijka. Najpierw w 50. minucie strzał Arjena Robbena znakomicie obronił Jan Mucha, a minutę później słowacki golkiper poradził sobie ze strzałem z bliskiej odległości Marka van Bommela. W 67. minucie świetną okazję do wyrównania miał bohater meczu z Włochami, Robert Vittek, ale w sytuacji sam na sam uderzył wprost w holenderskiego bramkarza. Nadziei na osiągnięcie korzystnego rezultatu w 84. minucie pozbawił Słowaków Wesley Sneijder. Dirk Kuyt bardzo dobrze wyszedł do prostopadłego podania z głębi pola, minął Jana Muchę i wystawił piłkę do rozgrywającego Interu Mediolan, a ten pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się dwubramkowym zwycięstwem Holandii Maarten Stekelenburg w doliczonym czasie gry sfaulował Martina Jakubko i sędzia bez wahania wskazał na 11. metr. Rzut karny na bramkę zamienił Robert Vittek.

Bohater meczu: Arjen Robben (Holandia)
Skrzydłowy Bayernu Monachium przez większość spotkania był bardzo aktywny, a w 18. minucie po ładnej indywidualnej akcji strzelił gola.

Tak padły bramki:
1-0 Arjen Robben 18
Arjen Robben znakomicie zszedł z prawej strony do środka i precyzyjnym strzałem z około 20 metrów pokonał Jana Muchę.
2-0 Wesley Sneijder 84
Dirk Kuyt bardzo dobrze wyszedł do prostopadłego podania z głębi pola, minął Jana Muchę i wystawił piłkę do Wesley'a Sneijdera, a ten pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce.
2-1 Vittek 90+4 (k.)
Robert Vittek pewnym strzałem z rzutu karnego w lewy dolny róg bramki pokonał holenderskiego bramkarza.

Holandia - Słowacja 2-1 (1-0)

1-0 Robben 18
2-0 Sneijder 84
2-1 Vittek 90+4 (karny)

Sędziował Alberto Undiano (Hiszpania). Żółte kartki: Robben, Stekelenburg (Holandia) - Kucka, Kopunek (Słowacja).
HOLANDIA: Maarten Stekelenburg - Gregory Van der Wiel, John Heitinga, Joris Mathijsen, Giovanni Van Bronckhorst, Mark Van Bommel, Nigel De Jong, Dirk Kuyt
Wesley Sneijder (90. Ibrahim Afellay), Arjen Robben (71. Eljero Elia), Robin Van Persie (80. Klaas-Jan Huntelaar).
SŁOWACJA: Jan Mucha - Peter Pekarik, Martin Skrtel, Jan Durica, Radoslav Zabavnik (88. Martin Jakubko), Vladimir Weiss, Juraj Kucka, Miroslav Stoch, Marek Hamsik (87. Marek Sapara), Erik Jendrisek (71. Kamil Kopunek), Robert Vittek.