Strona główna > Mistrzostwa Świata
Uznany gol dla Argentyny ze spalonego!2010-06-27 21:18:00

W drugim niedzielnym meczu 1/8 finału piłkarskich MŚ doszło do kolejnego skandalu sędziowskiego. Arbiter włoski - Roberto Rosetti - uznał w 26 minucie gola dla Argentyny w spotkaniu z Meksykiem, choć Tevez był na 2-metrowym spalonym. I co gorsze, uczynił to po konsultacji z liniowym!

ARGENTYNA - MEKSYK 3-1 (2-0)

1-0 Tevez 26
2-0 Higuain 33
3-0 Tevez 52
3-1 Hernandez 71

Sędziował Roberto Rosetti (Włochy). Żółta kartka - Marquez (Meksyk).
ARGENTYNA: Sergio Romero - Nicolas Otamendi, Martin Demichelis, Nicolas Burdisso, Gabriel Heinze - Javier Mascherano, Maxi Rodriguez (87 Javier Pastore), Angel Di Maria (79 Jonas Gutierez) - Lionel Messi, Carlos Tevez (69 Juan Sebastian Veron), Gonzalo Higuain.
MEKSYK: Oscar Perez - Efrain Juarez, Francisco Rodriguez, Rafael Marquez, Carlos Salcido - Ricardo Osorio, Gerardo Torrado, Andres Guardado (62 Guillermo Franco) - Adolfo Bautista (46 Pablo Barrera), Giovani Dos Santos, Javier Hernandez.

Obie drużyny od pierwszego gwizdka toczyły ze sobą bardzo wyrównany i interesujący pojedynek, co jednak nie przekładało się na okazje bramkowe. Sytuacja zmieniła się w 26. minucie. Messi bardzo dobrze podał piłkę do Teveza, a ten strzałem głową skierował piłkę do siatki. W momencie podania napastnik Manchesteru City był jednak na wyraźnym spalonym, którego nie dostrzegł arbiter. W 33. minucie na 2-0 podwyższył Gonzalo Higuain. Fatalny błąd popełnił Osorio, który podał piłkę do napastnika Realu Madryt, a ten w sytuacji sam na sam minął Pereza i skierował piłkę do bramki. W 42. minucie Higuain mógł podwyższyć na 3-0, ale niecelnie uderzył głową z około 5 metrów.

Druga część spotkania znakomicie rozpoczęła się dla podopiecznych Diego Maradony, bo już w 52. minucie prowadzili 3-0, kiedy Carlos Tevez fantastycznym strzałem z około 20 metrów umieścił piłkę w samym okienku bramki Oscara Pereza. Pomimo straty trzeciej bramki Meksykanie nie zrezygnowali z walki o uzyskanie korzystnego wyniku i przyniosło im to korzyść w 71. minucie, kiedy Javier Hernandez mocnym strzałem z około 14 metrów pokonał Sergio Romero. Pomimo wielu ataków na bramkę Argentyny wynik spotkania nie uległ już zmianie.

W ćwierćfinale piłkarskich mistrzostw świata Argentyńczycy zmierzą się z Niemcami.

Bohater meczu: Carlos Tevez (Argentyna)
Napastnik Manchesteru City strzelił dwie bramki, które znacząco przyczyniły się do wywalczenia przez Argentynę awansu do ćwierćfinału piłkarskich mistrzostw świata.

Tak padły bramki:
1-0 Carlos Tevez 26
Messi bardzo dobrze podał piłkę do Teveza, który strzałem głową skierował piłkę do siatki. W momencie podania napastnik Manchesteru City był jednak na wyraźnym spalonym, poważny błąd arbitra.
2-0 Gonzalo Higuain 33
Fatalny błąd Osorio, który podał piłkę do Higuaina, a ten w sytuacji sam na sam minął Pereza i skierował piłkę do bramki.
3-0 Carlos Tevez 52
Fantastyczny strzał Carlosa Teveza z około 20 metrów trafił w samo okienko bramki Oscara Pereza.
3-1 Javier Hernandez 71