Strona główna > Tenis
Katarski hat-trick Igi Świątek
17.02.2024 20:49 -

Iga Świątek po raz trzeci z rzędu wygrała turniej tenisowy WTA 1000 w Doha (Katar). W finale pokonała Jelenę Rybakinę (Kazachstan, 3) 7-6 (10-8), 6-2. Mecz trwał 2 godziny i 19 minut.

więcej »
AO 2024. Triumf Zielińskiego w mikście
28.01.2024 16:08 -

W Melbourne zakończyła się 112. edycja turnieju tenisowego Australian Open. Wśród pań dominowała Białorusinka Aryna Sabalenka, która bez straty seta obroniła tytuł. Wśród panów po raz pierwszy w historii zwyciężył Włoch - Jannik Sinner, który w półfinale wyeliminował Serba Novaka Djokovica.

więcej »
AO 2024. Niespodziewana porażka Świątek, Fręch ponad plan, Hurkacz w ćwierćfinale
22.01.2024 16:37 -

Na kortach w Melbourne trwa 112. edycja turnieju tenisowego Australian Open. W rywalizacji kobiet rozstawiona z numerem 1 Iga Świątek nieoczekiwanie odpadła w III rundzie, przegrywając z 19-letnią Czeszką Lindą Noskovą.

więcej »
2024. United Cup dla Niemiec, niewykorzystana szansa biało-czerwonych...
07.01.2024 19:02 -

Team Polska był bardzo blisko zdobycia głównego trofeum w II edycji United Cup, turnieju drużynowego organizowanego przez ATP i WTA. W finale biało-czerwoni przegrali jednak z Niemcami 1-2.

więcej »
Djokovic po raz siódmy
19.11.2023 23:17 -

Serb Novak Djokovic wygrał po raz siódmy tenisowe finały ATP, co jest rekordem tej imprezy. W decydującym meczu w Turynie pokonał Włocha Jannika Sinnera 6-3, 6-3. Kilka dni wcześniej przegrał z tym samym rywalem w eliminacjach grupowych (5-7, 7-6, 6-7).

więcej »
Wspaniały triumf Igi Świątek!
06.11.2023 23:23 -

22-letni Iga Świątek we wspaniałym stylu wygrała Finały WTA, które odbyły się w Cancun (Meksyk). Polka pokonała w finale Amerykankę Jessikę Pegulę 6-1, 6-0, dzięki temu zwycięstwo powróciła na 1. miejsce światowej listy rankingowej. Za wygraną zarobiła 3 078 000 dolarów, to był jej 17. triumf w turnieju WTA.

więcej »
Iga Świątek na konferencji w PZU Park
27.09.2022 22:44 -

Po raz pierwszy od powrotu do Polski po wygranej w Nowym Jorku nowa mistrzyni US Open Iga Świątek wystąpiła podczas konferencji prasowej, zorganizowanej w nowej siedzibie jej głównego sponsora - Grupy PZU. Najlepsza na świecie tenisistka odwiedziła PZU Park na zaproszenie prezes PZU Beaty Kozłowskiej-Chyły.

więcej »
Iga Świątek i Przyjaciele dla Ukrainy (FOTO)
24.07.2022 23:11 -

Iga Świątek i Przyjaciele dla Ukrainy - pod takim hasłem odbyłą się 23 lipca w TAURON Arenie w Krakowie tenisowa impreza charytatywna. Zdjęcia: GRZEGORZ JANIA.

więcej »
Wimbledon: Djokovic triumfatorem, Świątek poza szesnastką
10.07.2022 22:38 -

35-letni Serb Novak Djokovic został triumfatorem turnieju wielkoszlemowego na kortach trawiastych Wimbledonu.

więcej »
Iga Świątek królową Paryża, Nadal po raz czternasty!
04.06.2022 21:10 -

21-letnia Iga Świątek we wspaniałym stylu wygrała - po raz drugi w karierze - wielkoszlemowy turniej tenisowy na ziemnych kortach Rolanda Garrosa w Paryżu. W finale liderka rankingu WTA pokonała młodszą o 3 lata Amerykankę Coco Gauff (18) 6-1, 6-3, w ciągu 68 minut.