Strona główna > Tenis > Wiadomości tenis
2024. United Cup dla Niemiec, niewykorzystana szansa biało-czerwonych...2024-01-07 19:02:00

Team Polska był bardzo blisko zdobycia głównego trofeum w II edycji United Cup, turnieju drużynowego organizowanego przez ATP i WTA. W finale biało-czerwoni przegrali jednak z Niemcami 1-2.

Najpierw Iga Świątek pokonała Angelique Kerber, a w kolejnym meczu Hubert Hurkacz po wygraniu seta z mistrzem olimpijskim Alexandrem Zverevem miał w drugim secie dwa meczbole! Niestety, nie wykorzystał ich...

Srebrna patera będąca wyróżnieniem MVP dla Igi Świątek była małym pocieszeniem.

2024 United Cup, finał, Sydney

Polska - Niemcy 1-2

Iga Świątek - Angelique Kerber 6-3, 6-0

Hubert Hurkacz - Alexander Zverev 7-6 (7-3), 6-7 (6-8), 4-6

Iga Świątek/Hubert Hurkacz - Laura Siegemund.Alexander Zverev 4-6, 7-5, 4-10

POLSKA: Iga Świątek, Katarzyna Kawa, Katarzyna Piter; Hubert Hurkacz, Daniel Michalski, Jan Zieliński; trener Tomasz Wiktorowski

NIEMCY: Angelique Kerber, Tatjana Maria, Laura Siegemund; Alexander Zverev, Maximilian Marterer, Kai Wehnelt; trener Torben Beltz

Wyniki teamu Polska w eliminacjach:

Grupa A: Polska - Brazylia 3-0, Polska - Hiszpania 2-1

Wyniki teamu Niemcy w eliminacjach:

Grupa D: Niemcy - Włochy 2-1, Niemcy - Francja 1-2

Ćwierćfinały: Polska - Chiny 3-0, Francja - Norwegia 2-1, Australia - Serbia 3-0. Grecja - Niemcy 1-2

Półfinały: Polska - Francja 3-0, Australia - Niemcy 1-2

W Perth i Sydney, między 29 grudnia 2023 a 7 stycznia 2024, rywalizowało 18 teamów. Polska była rozstawiona z numerem 1, Niemcy z numerem 16.

Rok temu wygrali Amerykanie, którzy w obecnej edycji nie awansowali do ćwierćfinału.