Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Mistrzostwa Świata
Oczekiwana zmiana frontu w FIFA: technologia wkroczy do futbolu2010-06-29 17:23:00

Prezydent FIFA Sepp Blatter po fali krytyki wobec konserwatywnej polityki federacji, skutkującej kardynalnymi błędami sędziów afrykańskiego mundialu, zmienia front. Dziś zapowiedział powrót do rozmów o technologii goal-line.


Blatter na specjalnym spotkaniu z dziennikarzami zapowiedział niespodziewanie, że dyskusja na temat technologii wspierającej ocenę, czy piłka przekroczyła linię bramkową zostanie ponownie otwarta. Stanie się to przy pierwszej możliwej okazji czyli podczas biznesowego spotkania zarządu FIFA 20-21 lipca w Walii.
Blatter podkreślił, że na trwających mistrzostwach sędziowie nie dostaną jeszcze technologicznego wsparcia, nie zostaną także wprowadzone inne nowinki na przykład dodatkowi sędziowie w polu karnym. - Ale wobec tego czego wszyscy tutaj doświadczyliśmy, byłoby nonsensem nie otwierać ponownie sprawy technologii w futbolu - powiedział dziś prezydent FIFA.


Blatter podkreślił, że Światowa Federacja jest odpowiedzialna za sędziowanie i na przełomie listopada i grudnia zaprezentuje model tego, jak podnieść jego poziom. - Ubolewam z powodu ewidentnych błędów sędziowskich w meczach Anglia - Niemcy i Argentyna - Meksyk. Osobiście przepraszam za nie Anglię i Meksyk. Rozumiem krytykę dziennikarzy, mają do niej prawo. Ale to nie koniec turnieju, nie koniec futbolu. Przy założeniu nie wykorzystywania techniki, które to założenie, zostały przyjęte na te zawody, musimy zaakceptować ryzyko pomyłek.

Blatter, obiecuje, że FIFA podejmie właściwe środki, by zapobiec takim sytuacjom w przyszłości, a na razie stanowczo stwierdza, że nie zaakceptuje  kwestionowania prawości mistrzostwo i sędziów.

M/fifa.com


zdjecie.jpg



więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty