Strona główna > Mistrzostwa Świata
Faworyt mądrzejszy po męce - pewnie wygrywa, ale traci gwiazdy2010-06-20 22:24:00

Brazylia pewnie pokonała Wybrzeże Kości Słoniowej 3-1 w drugim swoim występie w grupie G, choć jedną z bramek zdobyła przy pomocy rąk. Faworyci wyraźnie wyciągnęli wnioski z męki, którą przeżywali w starciu z Koreą Płn.  Mają już dwa zwycięstwa na koncie i są właściwie w 1/8 finału, ale mogą ponieść poważne straty kadrowe po brutalnych faulach rywali.

Brazylia - Wybrzeże Kości Słoniowej 3-1 (1-0)

1-0 Luis Fabiano 25
2-0 Luis Fabiano 50
3-0 Elano 62
3-1 Drogba 79

Sędziował Stephane Lannoy (Francja). Żółte kartki: Kaka (Brazylia) - Tiene, Keita, Tiote (Wybrzeże Kości Słoniowej). Czerwona kartka: Kaka (88, za drugą żółtą)
BRAZYLIA: Cesar - Maicon, Lucio, Juan, Michel Bastos, Gilberto Silva, Elano (67. Dani Alves), Felipe Melo, Kaka, Robinho (90. Ramires), Luis Fabiano.
WKS: Barry -  Demel,  Toure,  Zokora,  Tiene,  Toure,  Eboue (72.  Romaric), Tiote, Dindane (54. Gervinho), Kalou (68.Keita), Drogba.

Dzięki temu zwycięstwu "Canarinhos" zapewnili sobie awans do 1/8 finału, w ostatnim meczu grupy nie odczują więc straty Kaki, który dostał czerwoną kartkę.

Spotkanie rozgrywane na Soccer City Stadium w Johannesburgu mocnym akcentem mogli rozpocząć Brazylijczycy. Robinho strzałem z 25 metrów próbował zaskoczyć Barry'ego, ale piłka przeszła nad poprzeczką bramki. Po nieudanej próbie Robinho nastąpił okres wyrównanej gry i dopiero w 25. minucie Brazylijczycy rozmontowali obronę "Słoni". Luis Fabiano ładnie rozegrał piłkę z Kaką i mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Barry'ego.

Początek drugiej części spotkania należał wyraźnie do podopiecznych Dungi, którzy już w 50. minucie prowadzili 2:0. Luis Fabiano znakomicie poradził sobie z trzema obrońcami reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej i mocnym strzałem z lewej nogi pokonał bramkarza "Słoni", tyle, że w trakcie tej akcji wyaźnie pomagał sobie rękami. Sędzia jednak gola uznał.  W 62. minucie przypomniał o sobie Kaka, który znakomitym podaniem obsłużył Elano, a ten strzałem z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki. Wybrzeże Kości Słoniowej zdołało odpowiedzieć dopiero w 79. minucie. Drogba otrzymał bardzo dobre podanie z głębi pola i strzałem głową pokonał Julio Cesara. W końcówce spotkanie bardzo się zaostrzyło, a po przepychankach z piłkarzami afrykańskiej drużyny dwie żółte kartki zobaczył Kaka i musiał opuścić boisko. Po brutalnym faulu boisko musiał też opuścić Elano.

Tak padły bramki:

1:0 Luis Fabiano 25
Luis Fabiano ładnie rozegrał piłkę z Kaką i mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Barry'ego.

2:0 Luis Fabiano 50
Luis Fabiano poradził sobie z trzema obrońcami reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej i mocnym strzałem z lewej nogi podwyższył na 2:0. Akcja była piękna, niestety strzelec pomagał sobie w niej rękami.

3:0 Elano 62
Kaka znakomicie podał z lewego skrzydła do Elano, a ten strzałem z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki.

3:1 Didier Drogba 79
Drogba otrzymał bardzo dobre podanie z głębi pola i strzałem głową pokonał Julio Cesara.