Strona główna > Mistrzostwa Świata
Dzielna Nigeria pożegnała się z mundialem2010-06-22 22:51:00 ASInfo

W meczu grupy B piłkarskich mistrzostw świata Nigeria zremisowała na Durban Stadium 2-2 z reprezentacją Korei Południowej. Taki wynik dał awans do 1/8 finału ekipie z Azji (Korea zagra z Urugwajem).

Mecz obfitował w wiele ciekawych akcji, szczególnie w drugiej połowie prowadzony był w szybkim tempie. Lepiej spotkanie rozpoczęli Nigeryjczycy, którzy za sprawą Kalu Uche wyszli na prowadzenie. W pierwszej części gry to właśnie były zawodnik Wisły Kraków był najjaśniejszą postacią w drużynie afrykańskiej. Jeszcze przed przerwą Lee Jung-Soo doprowadził jednak do wyrównania.

Druga połowa zaczęła się lepiej dla podopiecznych Huh Jung-Moo, którzy za sprawą pięknego uderzenia z rzutu wolnego Chu-Young Parka wyszli na prowadzenie. Następne minuty to już dominacja absolutna Nigeryjczyków, lecz fatalnie w tym okresie gry pudłował Yakubu, m. in. nie trafiając na pustą bramkę z trzech metrów. Po części ten zawodnik zrehabilitował się doprowadzając do wyrównania z rzutu karnego. Ostatnie minuty meczu to kilka dobrych okazji dla zawodników z Afryki, lecz zabrakło im już czasu i precyzji na strzelenie zwycięskiej bramki.

Remis w tym meczu oznacza, iż to Korea Południowa zagra w 1/8 finału mistrzostw świata, zajmując ostatecznie drugie miejsce w grupie B.

Bohater meczu: Chu-Young Park (Korea Południowa)
Gol na 2-1 Chu-Young Parka okazał się być kluczowym w walce o awans do fazy play-off zawodników z Azji. Piękne uderzenie z rzutu wolnego zapewniło spokój w szeregach Koreańczyków.

Tak padły bramki:
1-0 Kalu Uche 12
Były piłkarz Wisły Kraków wykorzystał doskonałe dośrodkowanie z prawego skrzydła umieszczając piłkę w bramce Koreańczyków.
1-1 Jung-Soo Lee 38
Jung-Soo pokonał Vincenta Enyeamę strzałem głową, po rzucie wolnym wykonywanym przez jednego z kolegów.
1-2 Chu-Young Park 49
Na początku drugiej części gry Chu-Young przymierzył z rzutu wolnego, piłka wpadła do siatki przy dalszym słupku bramki strzeżonej przez Enyeamę.
2-2 Yakubu 69 (karny)
Yakubu najpierw przestrzelił w dogodnej sytuacji z trzech metrów, a chwilę później wykorzystał pewnie rzut karny kompletnie myląc Sung-Ryong Junga.

Nigeria - Korea Południowa 2-2 (1-1)

1-0 Uche 12
1-1 Jung-Soo 38
1-2 Chu-Young 49

Sędziował Olegario Benquerenca (Portugalia). Żółte kartki: Enyeama, Obasi, Yussuf (Nigeria) - Kim Nam-Il (Korea Południowa)
NIGERIA: Vincent Enyeama - Chidi Odiah, Danny Shittu, Joseph Yobo (46. Elderson Echiejile), Rabiu Afolabi - Dickson Etuhu, Yusuf Ayila, Kalu Uche - Chinedu Obasi, Nwankwo Kanu (58. Obafemi Martins), Yakubu Aiyegbeni (71. Victor Obinna).
KOREA: Jung Sung-Ryong - Cha Du-Ri, Lee Young-Pyo, Cho Yong-Hyung, Lee Jung-Soo - Kim Jung-Woo, Ki Sung-Yong (87. Kim Jae-Sung), Park Ji-Sung, Lee Chung-Yong, Yeom Ki-Hun (64. Kim Nam-Il) - Park Chu-Young (93. Kim Dong-Jin).