Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Podkarpacie > Seniorzy > I liga
ŁKS wygrał z Wartą, niespodzianki w Lublinie i Ząbkach2009-11-07 22:21:00

Łódzki Klub Sportowy nie zwalnia tempa. W spotkaniu 18. kolejki Unibet I ligi łodzianie tym razem w meczu wyjazdowym pokonali Wartę Poznań 2-1. Tym samym "Rycerze Wiosny" wyprzedzą w tabeli Flotę Świnoujście, która zaskakująco zremisowała -:1 z zajmującym 17. miejsce Motorem Lublin. Niespodziankę sprawiła również ostatnia Stal Stalowa Wola remisując z Dolcanem Ząbki.

Mimo wygranej ŁKS-u, to Warta lepiej zaczęła ten mecz już w 2. minucie zdobywając gola. Po błędzie Bogusława Wyparły, który złapał piłkę za linią pola karnego sędzia Rafał Greń podyktował rzut wolny. Do piłki podszedł niezawodny Piotr Reiss i pokonał bramkarza gości. Łodzianie szybko się przebudzili i już w 27. minucie bardzo mocny strzał Damiana Nawrocika dał im wyrównanie, a chwilę przed przerwą - w 44. minucie Łukasza Radlińskiego pokonał wypożyczony z Wisły Kraków Krzysztof Mączyński.
W drugiej połowie przeważali gospodarze, jednak żadnej ze swoich akcji nie potrafili zamienić na gola. Świetną okazję w 60. minucie zmarnował Marcin Wojciechowski, który źle wykończył koronkową akcję swojej drużyny. Kontrowersyjna sytuacja miała miejsce w 74. minucie, gdy w polu karnym po starciu z jednym z obrońców upadł Piotr Reiss, ale sędzia nie podyktował jedenastki.

W Lublinie obie bramki padły w drugiej części gry. Choć w 23. minucie na boisku zapanowało zamieszanie. Sędzia podyktował rzut wolny, który wzbudził sporo kontrowersji. Gracze Floty szybko wznowili grę i strzelili bramkę, ale arbiter jej nie uznał i nakazał wznowienie gry na gwizdek. Wątpliwości nie było już w 53. minucie, gdy w polu karnym sfaulowany został Nwaogu i sam bez trudu wykorzystał jedenastkę. Motor odpowiedział dopiero w 82. minucie golem Marcina Syroki, który dał gospodarzom cenny punkt.

Takim samym wynikiem zakończył się również mecz GKP Gorzów z MKS Kluczbork. Najpierw w 32. minucie gola dla gości zdobył niepilnowany w polu karnym Arkadiusz Półchłopek, a wynik w 72 .minucie technicznym strzałem ustalił Łukasz Maliszewski. Gorzowianie od 48. minuty grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Pawła Wojciechowskiego.

Niespodziankę sprawiła także ostatnia w tabeli Stal Stalowa Wola remisując 1-1 z Dolcanem Ząbki. Stal prowadziła od 38. minuty po strzale głową Igora Mihałewskiego. Dolcan mógł doprowadzić do remisu w 78. minucie, jednak rzutu karnego po zagraniu ręką nie wykorzystał Maciej Tataj. Dopiero w 90. minucie drugą jedenastkę na bramkę zamienił Piotr Kosiorowski.

Gładkie zwycięstwo odnieśli piłkarze Wisły Płock, którzy na własnym stadionie pokonali Znicza Pruszków 3-0. Gospodarze od samego początku mieli ogromną przewagę, ale wynik otworzyli tuż przed przerwą. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał głową jednego z płocczan obronił Błażejczyk, ale piłkę przejął Solecki i skierował ją do bramki. W 68. min było już 2-0. Wyczałkowski przebiegł przez pół boiska, odegrał do jednego z kolegów, ten szybko podał do Koczona, a napastnik "Nafciarzy" dopełnił formalności. Po chwili wynik na 3-0 podwyższył Bartosz Wiśniewski. Goście, którzy w końcówce grali w przewadze po czerwonej kartce dla Jarczyka, zdobyli bramkę honorową za sprawą trafienia Januszewskiego.

Piłkarze Podbeskidzia do 67. min prowadzili u siebie z Sandecją Nowy Sącz 1-0, ale ostatecznie nie wywalczyli choćby punktu. Przyjezdni wyrównali za sprawą Aleksandra, a w 78. min Zawadzki najwyżej wyskoczył do piłki po dośrodkowaniu z lewej strony i pewnym strzałem zapewnił wygraną Sandecji.

W ostatnim sobotnim meczu Unibet 1. ligi GKS Katowice zremisował z Pogonią Szczecin 2-2.
Aż do 85. minuty zawodnicy Piotra Mandrysza prowadzili 2-1, gola wyrównującego dla katowiczan wbił Krzysztof Kaliciak. Od 90.minuty oba zespoły grały w dziesiątkę, gdyż za przypadkowe uderzenie zawodnika gospodarzy w 58. minucie został ukarany czerwoną kartką Piotr Kamiński, a za symulowanie faulu drugi żółty kartonik zobaczył piłkarz GKS-u, Grażvydas Mikulenas.

Motor Lublin - Flota Świnoujście 1-1 (1-0)
0-1 Nwaogu 53
1-1 Syroka 82
1-2 Staniszewski 85
Sędziował Tomasz Wajda (Żywiec). Żółte kartki: Wojdyga, Król, Hempel, Krystosiak - Chi-Fon, Chrzanowski, Fechner, Staniszewski, Jarun.

GKP Gorzów Wielkopolski - MKS Kluczbork 1-1 (0-1)
0-1 Półchłopek 32
1-1 Maliszewski 72
Sędziował Jarosław Chmiel (Warszawa). Żółte kartki: Topolski, Wan, Jakosz, Ziemniak - Glanowski, Odrzywolski. Czerwona kartka - Wojciechowski (GKP, 48, faul).

Warta Poznań - Łódzki Klub Sportowy 1-2 (1-2)

1-0 Reiss 2
1-1 Nawrocik 27
1-2 Mączyński 44
Sędziował  Rafał Greń (Rzeszów). żółte kartki: Bartkowiak, Reiss, Przybyszewski - Wyparło.

Dolcan Ząbki - Stal Stalowa Wola 1-1 (0-1)
0-1 Mihalewski 38
1-1 Kosiorowski 90, karny
Sędziował  Tomasz Cwalina (Gdańsk). Żółte kartki: Wasilewski, Trela, Lebioda, Gilar (wszyscy Stal). Czerwona kartka - Lebioda (86, 2. żółta)

Wisła Płock - Znicz Pruszków 3-1 (1-0)

1-0 Solecki 38
2-0 Koczon 68
3-0 Wiśniewski 70
3-1 Januszewski 89
Sędziował Paweł Pskit (Łódź). Żółte kartki: Wiśniewski, Jarczyk -  Kasztelan, Ekwueme, Januszewski. Czerwona kartka - Jarczyk (Wisła, 88, 2. żółta)

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Sandecja Nowy Sącz 1-2 (1-0)
1-0 Malinowski 30
1-1 Aleksander 67
1-2 Zawadzki 78
Sędziował Marcin Roguski (Warszawa). Żółte kartki: Kanik, Kołodziej, Ganowicz, Patejuk - Jędrszczyk. Czerwona kartka: Patejuk (Podbeskidzie, 90. min, druga żółta)

GKS Katowice - Pogoń Szczecin 2-2 (1-0)
1-0 Iwan 43
1-1 Petasz 59
1-2 Moskalewicz 75
2-2 Kaliciak 85
Sędziował Radosław Trochmiuk (Ciechanów). Żółte kartki: Iwan, Mikulenas - Parzy, Mysiak, Nowak. Czerwone kartki: Kamiński (57, uderzenie przeciwnika), Mikulenas (88, 2. żółta).