Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Podkarpacie > Seniorzy > I liga
Stalowcy trenowali, Wietesze nie pozwolono2010-01-06 19:09:00

Piłkarze Stali Stalowa Wola rozpoczęli dziś przygotowania do rundy rewanżowej. Z zespołem ćwiczył napastnik Piotr Bajdziak, występujący ostatnio w Borucie Zgierz. Bramkarzowi Tomaszowi Wietesze zabroniono udziału w zajęciach.


- Od trenera dowiedziałem się, że to decyzja dyrektora klubu Dariusza Schlage. Szkoleniowiec nie mógł nic zrobić - opowiada kapitan drużyny, który powoli zaczyna się rozglądać za nowym pracodawcą. Wietecha otrzymał wypowiedzenie umowy o pracę, ale jego kontrakt ze Stalą kończy się dopiero pod koniec czerwca tego roku. - Dyrektor uważa, iż transfer jest już nieważny. Inne zdanie ma na ten temat mój prawnik, więc będę walczył o odzyskanie dobrego imienia. Szkoda, że rozstaję się ze Stalą w takich okolicznościach. Zrobiono ze mnie kozła ofiarnego. A do rundy wiosennej będę się przygotowywał indywidualnie - poinformował mocno rozczarowany "Balon".
Ze Stali odeszli już Dariusz Stachowiak i Paweł Olszewski. Jest mało prawdopodobne, że w klubie zostaną Cezary Czpak i Adam Łagiewka, których zresztą nie było na dzisiejszych zajęciach. Na obniżkę zarobków zgodził się natomiast solidny obrońca Daniel Treściński.
Trener Janusz Białek zaprosił na testy 26-letniego wychowanka ŁKS Łódź Piotra Bajdziaka, który zwiedził już 13 klubów. Grał również w Szwecji i w barwach Sligo Rovers w ekstraklasie Irlandii. Trudno sobie wyobrazić, iż byłby wzmocnieniem broniącej się przed spadkiem "Stalówki". Wyżej stoją akcje byłego zawodnika Stali Mielec, pomocnika Krystiana Getingera, ale najpierw zgodę na transfer musi wydać jego aktualny klub Zagłębie Lubin.
Pierwszym bramkarzem Stali zostanie Stanisław Wierzgacz, jego zmiennikiem - wiele na to wskazuje - inny gracz z Mielca Grzegorz Witkowski. Pierwszoligowiec ciągle jest zainteresowany Iwanem Litwiniukiem z Hetmana Zamość.
Wiadomo już, że Stal nie wyjedzie tej zimy na obóz. - Zostaniemy w domu. Poćwiczymy intensywnie, zapewnimy chłopakom dobre warunki - zapewnia Janusz Białek.
WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty