Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka ręczna > Wiadomości piłka ręczna
MŚ piłkarek ręcznych w 2031 roku odbędą się w Polsce2024-04-16 21:56:00

Kolejna wielka impreza w świecie piłki ręcznej zagości w Polsce! Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej poinformowała o przyznaniu praw do organizacji Mistrzostw Świata Kobiet w 2031 roku. Decyzją Rady IHF z wtorku 16 kwietnia 2024 roku turniej odbędzie się w Polsce oraz na terenie Czech!


Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Kobiet w 2031 roku będą jubileuszową 30. edycją żeńskiego czempionatu globu. Turniej odbędzie się w trzech miastach i czterech halach na terenie Polski i Czech pod hasłem “In the spotlight” (pol. “W centrum uwagi”).


Arenami zmagań Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Kobiet w 2031 roku będą: Spodek Arena w Katowicach, gdzie zaplanowano spotkania Rundy Wstępnej, Rundy Głównej oraz Finałowy Weekend wraz z wielkim finałem; Hala GKS Katowice (Runda Wstępna i Runda Główna); Sosnowiec Arena (Runda Wstępna, Runda Główna); Arena Brno (Runda Wstępna, Runda Główna i Puchar Prezydenta).


Dla Polski przyznanie prawa do organizacji Mistrzostw Świata Kobiet w 2031 roku oznacza możliwość goszczenia czwartego seniorskiego turnieju rangi mistrzowskiej w historii oraz wpisuje się w ideę promocji dyscypliny poprzez organizację w Polsce najważniejszych imprez w świecie piłki ręcznej.


W przeszłości nad Wisłą odbyły się już Mistrzostwa Europy Mężczyzn w 2016 roku oraz Mistrzostwa Świata Mężczyzn w 2023 roku. W 2026 roku Polska będzie współgospodarzem Mistrzostw Europy Kobiet. W czerwcu 2025 roku Polska zorganizuje także Mistrzostwa Świata Mężczyzn do lat 21.


“Jestem bardzo szczęśliwy z decyzji Rady Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej i możliwości zorganizowania w Polsce i w Czechach Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Kobiet w 2031 roku” – komentuje Prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Henryk Szczepański. I dodaje – “Chcemy dać szansę naszym kibicom, aby mogli uczestniczyć w jak największej liczbie wielkich imprez w świecie piłki ręcznej, aby stale popularyzować naszą dyscyplinę w kraju i na świecie. Już w przyszłym roku zorganizujemy Mistrzostwa Świata Mężczyzn do lat 21, potem będziemy mieli szansę gościć Mistrzostwa Europy Kobiet w 2026 roku razem z Czechami, Rumunią, Słowacją i Turcją. Cieszymy się, że w każdym przypadku decydujące mecze o medale odbędą się w Polsce, co zapewni naszym kibicom możliwość doświadczenia wielkich sportowych emocji. To jednak nie koniec naszych starań, bo w najbliższym czasie będziemy ubiegać się o organizację kolejnych imprez, jak Mistrzostwa Europy Kobiet i Mężczyzn w latach 2030-2032. Chcemy, aby piłka ręczna na najwyższym poziomie regularnie pojawiała się w naszym kraju”.


Podczas posiedzenia Rady IHF, które odbyło się we wtorek 16 kwietnia w Créteil we Francji, ogółem przyznano prawa do organizacji czterech turniejów mistrzowskich. Oprócz przyznania Polsce i Czechom organizacji Mistrzostw Świata Kobiet w 2031 roku, ogłoszono także, że Mistrzostwa Świata Mężczyzn w 2029 roku odbędą się we Francji i Niemczech, Mistrzostwa Świata Mężczyzn w 2031 roku w Danii, Islandii i Norwegii, a Mistrzostwa Świata Kobiet w 2029 roku w Hiszpanii.


zprp.pl

więcej wiadomości >>>
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty