Strona główna > Piłka ręczna > Wiadomości piłka ręczna
MŚ: Dunki za mocne2023-12-09 23:47:00

Reprezentacja Polski przegrała z Danią 22:32 w drugim meczu fazy zasadniczej Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Kobiet 2023 i straciła szanse na awans do ćwierćfinału. W swoim ostatnim spotkaniu turnieju biało-czerwone zmierzą się z Rumunią (poniedziałek, 11 grudnia, 18.00).

Herning: Polska – Dania 22:32 (12:15)

Polska: Płaczek, Zima – Zimny, Galińska 3, Kobylińska 1, Balsam 4, Matuszczyk 3, Górna, Tomczyk, Rosiak 6, Urbańska 2, Michalak, Kochaniak-Sala, Uścinowicz, Masna, Nocuń 3.

Dania: Toft, Reinhardt – S. Iversen 3, Hageso 2, A. M. Hansen 4, Heindahl 2, Haugsted 1, A. U. Hansen 1, Jorgensen 5, Jensen 5, Burgaard 4, Petersen 2, Hojlund 1, Friis 1, R. Iversen 1, Halilcevic.

Dunki to brązowe medalistki mistrzostw świata sprzed dwóch lat i druga drużyna Europy. Gospodynie, podrażnione czwartkową porażką z Japonią (26:27), od pierwszej minuty sobotniej rywalizacji emanowały wielką determinacją. W I połowie zbudowały dwubramkową zaliczkę (5:3), którą powiększyły po 30 minutach o jeszcze jedno “oczko” (15:12). Naszej drużynie nie pomagały liczne wykluczenia, do przerwy Polki uzbierały ich aż pięć.

Decydującym fragmentem spotkania okazał się początek drugiej połowy. Choć pierwsze trafienie po przerwie było udziałem biało-czerwonych, kolejne pięć wpadło wyłącznie na konto rywalek. Ze stanu 15:13 gospodynie doprowadziły do siedmiobramkowej różnicy (20:13).

Ostateczna różnica między zespołami sięgnęła dziesięciu goli (32:22). Tytułem MVP spotkania wyróżniona została Trine Ostergaard Jensen, autorka pięciu bramek.

Tym samym reprezentacja Polski straciła szanse na awans do ćwierćfinału i w poniedziałkowym meczu z Rumunią (o godz. 18.00) zagra o trzecie miejsce w grupie na koniec fazy zasadniczej i utrzymanie szans na udział w turniejach kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich 2024 w Paryżu.