Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka ręczna > Wiadomości piłka ręczna
MŚ PIŁKAREK RĘCZNYCH. Na początek z Iranem2023-11-29 18:28:00

Data – 30 listopada. Godzina – 20.30. Miejsce – Jyske Bank Boxen w Herning w Danii. Rywal – reprezentacja Iranu. Już w czwartek biało-czerwone rozpoczną udział w Mistrzostwach Świata w Piłce Ręcznej Kobiet 2023.


Oto wszystko, co trzeba wiedzieć przed startem turnieju:


Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Kobiet 2023 to 26. edycja damskiego czempionatu globu. Organizatorami turnieju są Dania, Norwegia i Szwecja. Rozgrywki odbędą się w 6 obiektach: Jyske Bank Boxen w Herning (Dania), Arena Nord w Frederikshavn (Dania), DNB Arena w Stavanger (Norwegia), Trondheim Spektrum w Trondheim (Norwegia), Helsingborg Arena w Helsingborg (Szwecja) oraz Scandinavium w Göteborgu (Szwecja).


Zmagania trwać będą od środy 29 listopada do niedzieli 17 grudnia. Meczami otwarcia będą starcia Korei Południowej z Austrią oraz Brazylii z Ukrainą zaplanowane na godz. 18.00. Wielki finał odbędzie się 17 grudnia 2023 roku o godz. 19:00 w Herning. Obrończyniami tytułu są Norweżki, które dwa lata temu na hiszpańskich parkietach pokonały w finale Francuzki 29:22.


W tegorocznych mistrzostwach wystąpią 32 drużyny, które w ramach fazy grupowej podzielono na 8 grup po 4 zespoły. Do kolejnej rundy (fazy zasadniczej) awansują po trzy najlepsze z nich. Drużyny, które uplasują się na ostatnich lokatach w stawce, zagrają o Puchar Prezydenta, czyli o miejsca 25-32.


Reprezentacja Polski trafiła do Grupy F razem z Iranem, Japonią i Niemcami. Biało-czerwone z rywalkami zmierzą się kolejno w czwartek 30 listopada, w sobotę 2 grudnia oraz w poniedziałek 4 grudnia. Wszystkie mecze rozpoczną się o godz. 20.30 i odbędą się w Jyske Bank Boxen w Herning w Danii.


W fazie zasadniczej drużyny, które wywalczą promocję z poprzedniej rundy, uformują 4 grupy po 6 zespołów. W ten sposób “polska” Grupa F połączy się z Grupą E, a wyniki z fazy grupowej przeciwko rywalkom, które także awansują do kolejnej rundy, zostaną automatycznie zaliczone do tabeli fazy zasadniczej. 


Potencjalnymi rywalkami biało-czerwonych na tym etapie rozgrywek są Dania, Rumunia, Serbia i Chile. Spotkania z udziałem Polek w dalszym ciągu rozgrywać będą się w Herning. Do ćwierćfinału awansują po dwa najlepsze zespoły z każdej z grup fazy zasadniczej.


Prawa do transmisji Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Kobiet 2023 na terenie Polski posiada platforma streamingowa Viaplay. To właśnie tam będzie można obejrzeć wszystkie mecze z udziałem reprezentacji Polski.


Terminarz reprezentacji Polski kobiet w fazie grupowej Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Kobiet 2023:

Polska – Iran, czwartek 30 listopada, godz. 20.30

Polska – Japonia, sobota 2 grudnia, godz. 20.30

Polska – Niemcy, poniedziałek 4 grudnia o godz. 20:30


zprp.pl


hala fot. pawel bejnarowicz-01 (1).jpgwięcej wiadomości >>>
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty