Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka ręczna > Wiadomości piłka ręczna
PIŁKA RĘCZNA. Słowacja lub Izrael rywalami Polaków2024-01-27 17:53:00

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych poznała potencjalnych rywali w eliminacjach Mistrzostw Świata 2025. Biało-Czerwoni o awans na chorwacko-duńsko-norweską imprezę zmierzą się ze zwycięzcą kwalifikacyjnego dwumeczu pomiędzy Słowacją a Izraelem.


Polacy do sobotniego losowania przystępowali jako drużyna rozstawiona, co oznaczało, że eliminacyjnym rywalem reprezentacji Polski mogła zostać któraś z siedmiu drużyn, które ukończyły EHF EURO 2024 na miejscach od 18 do 24 lub pozostałych czterech, które przejdą pierwszą fazę kwalifikacyjną.


Wśród potencjalnych rywali Biało-Czerwonych była zatem Bośnia i Hercegowina, Grecja, Gruzja, Rumunia, Serbia, Szwajcaria, Wyspy Owcze, a także Belgia lub Włochy, Estonia lub Ukraina, Finlandia lub Litwa oraz Słowacja lub Izrael.


I to właśnie ostatnia z wymienionych par została wylosowana razem z Polską w trakcie ceremonii przeprowadzonej przez Europejską Federację Piłki Ręcznej przy okazji konferencji prasowej w trakcie finałowego weekendu turnieju EHF EURO 2024.


Spotkania kwalifikacyjne odbędą się w formule dwumeczu w dniach między 8 a 12 maja 2024 roku. Biało-Czerwoni – z racji wylosowania w pierwszej kolejności – pierwszy mecz rozegrają na własnym parkiecie.


Rywalizacja między Słowacją a Izraelem zaplanowana jest na daty 13/14 i 16/17 marca 2024. To właśnie wtedy Polacy ostatecznie poznają swojego rywala w el. MŚ 2025.


“Na razie nie znamy konkretnego rywala, bo musimy czekać na rozstrzygnięcie dwumeczu Słowacji i Izraela. Ze Słowacją graliśmy ostatnio na turnieju w Hiszpanii i wygraliśmy z nimi dość spokojnie, aczkolwiek to z pewnością nie świadczy o faktycznej sile tego zespołu. O Izraelu wiemy znacznie mniej, ale niedawno postawili się Czechom i Macedonii, więc to także nie jest słaby rywal. Do obu spotkań będziemy musieli się dobrze przygotować. Na pewno mogliśmy trafić znacznie gorzej. Mieliśmy trochę szczęścia. Ciekawie wyglądają pary Hiszpanii z Serbią lub Rumunii z Czechami” – skomentował wynik losowania selekcjoner reprezentacji Polski Marcin Lijewski.


Pewnych udziału w XXIX Mistrzostwach Świata w 2025 roku jest już sześć europejskich drużyn. Oprócz organizatorów, czyli Chorwacji, Danii i Norwegii, są to także wszyscy pozostali półfinaliści turnieju EHF EURO 2024 – Francja, Niemcy i Szwecja. Turniej odbędzie się w dniach od 14 stycznia do 2 lutego 2025 roku.


Pary kwalifikacyjne do MŚ 2025:

Finlandia/Litwa – Węgry

Belgia/Włochy – Czarnogóra

Grecja – Holandia

Rumunia – Czechy

Hiszpania – Serbia

Wyspy Owcze – Macedonia Północna

Słowenia – Szwajcaria

Portugalia – Bośnia i Hercegowina

Islandia – Estonia/Ukraina

Polska – Słowacja/Izrael

Gruzja – Austria


zprp.pl

więcej wiadomości >>>
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty