Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka ręczna > Wiadomości piłka ręczna
4 NATIONS CUP w Krakowie. Test przed MŚ2022-12-30 23:55:00

Wielki test został zdany na medal. TAURON Arena i miasto Kraków są już perfekcyjnie przygotowane na start wyjątkowego wydarzenia sportowego, na które czeka cała polska piłka ręczna – mistrzostw świata 2023.


Na zakończenie towarzyskiego turnieju 4 Nations Cup, rozgrywanego w największej polskiej hali, Biało-Czerwoni wygrali 31:23 z Brazylijczykami. Trwa wielkie odliczanie do mundialu, który rozpoczyna się już 11 stycznia. MVP spotkania został Arkadiusz Moryto.


Turniej 4 Nations Cup był jednym z dwóch najważniejszych sprawdzianów reprezentacji Polski przed rozpoczęciem styczniowego mundialu. Po zakończeniu krakowskiego turnieju reprezentacja Polski rozegra jeszcze turniej w Katowicach, w dniach 4-6 stycznia, a rywalami Biało-Czerwonych będą Irańczycy, Belgowie i Maroko.


Już za kilkanaście dni TAURON Arena stanie się halą, w której rozgrywane będą mecze mistrzostw świata. Polacy prawdopodobnie wystąpią w niej podczas fazy głównej. Nasza drużyna, w przypadku awansu, stawi w Krakowie czoła trzem reprezentacjom z grona: Hiszpania, Czarnogóra, Chile, Iran. W stolicy Małopolski, w ramach rundy wstępnej, rozgrywać swoje mecze będą grupy A (m.in. z Hiszpanią) oraz F (m.in. Norwegia), później rozgrywana będzie grupa I, w ramach rundy głównej. Biało-czerwoni lubią grać w stolicy Małopolski i liczą, że uda się tutaj wypracować doskonały wynik sportowy.


– Tak wielka impreza w Polsce nie może się przecież odbywać bez Krakowa, mamy w końcu największą halę w kraju, a Kraków to uznana marka – mówi Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie. – Bardzo się cieszymy, że mistrzostwa świata zawitają do naszego miasta, a mając doświadczenie z mistrzostw Europy w 2016 roku jestem przekonany, że ta impreza będzie jeszcze lepsza. Liczymy, że dzięki licznym kibicom także wynik sportowy naszej drużyny narodowej będzie znakomity – dodaje dyrektor, a turniej 4 Nations Cup pokazał, że miasto gospodarz jest już gotowe na przyjęcie kibiców, którzy dotrą do stolicy Małopolski z całego świata.


Także nasza drużyna narodowa powoli wchodzi na najwyższe obroty. Po porażce w pierwszym dniu turnieju z Tunezją Biało-Czerwoni zaprezentowali się zdecydowanie lepiej w dwóch kolejnych starciach, wygranych z Koreą i Brazylią.


Przypomnijmy, że gospodarzami styczniowych MŚ 2023 będą Katowice, Województwo Śląskie, Kraków, Małopolska, Płock, Mazowsze i Gdańsk (w Polsce) oraz Goteborg, Malmo, Sztokholm, Kristianstad i Jonkoping (w Szwecji).


4 Nations Cup, wyniki

28 grudnia

Polska – Tunezja 31:32 (14:18)

Polska – Kornecki, Skrzyniarz – Czuwara 6, Moryto 5, Krajewski 3, Komarzewski 3, Pietrasik 3, Daszek 2, Jędraszczyk 2, Walczak 2, Dawydzik 2, Przytuła 1, Olejniczak 1, Widomski 1, Gębala, Pilitowski, Bis.

Brazylia – Korea Płd. 22:28 (12:14)


29 grudnia

Polska – Korea Płd. 31:27 (17:14)

Polska: Morawski, Skrzyniarz – Chrapkowski, Fedeńczak 3, Olejniczak 1, Pietrasik 2, Walczak 2, Czuwara 5, Daszek 1, Komarzewski 2, Przytuła 3, Jędraszczyk 4, Bis 4, Pilitowski 1, Widomski 1, Dawydzik, Czapliński 2. Trener: Patryk Rombel.

Tunezja – Brazylia 29:24 (18:16).


30 grudnia

Polska – Brazylia 31:23 (14:13)

Polska: Morawski, Kornecki – Piotr Chrapkowski, Dawid Fedeńczak 1, Michał Olejniczak 2, Ariel Pietrasik 2, Patryk Walczak, Michał Daszek 2, Damian Przytuła, Piotr Jędraszczyk 6, Bartłomiej Bis, Maciej Pilitowski, Andrzej Widomski 2, Dawid Dawydzik 2, Mikołaj Czapliński 5, Tomasz Gębala 1, Przemysław Krajewski 2, Arkadiusz Moryto 6. Trener: Patryk Rombel.

Tunezja – Korea Płd. 35:32 (16:16)


Kolejność: 1. Tunezja, 2. Polska, 3. Korea Płd., 4. Brazylia


zprp.pl

więcej wiadomości >>>
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty