Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka ręczna > Wiadomości piłka ręczna
MŚ: Polki na 16. miejscu2023-12-12 21:48:00

Reprezentacja Polski zakończyła udział w Mistrzostwach Świata w Piłce Ręcznej Kobiet 2023 na 16. miejscu. Biało-czerwone rozegrały sześć spotkań, w trakcie których zanotowały trzy zwycięstwa i rzuciły 154 bramki.


Polki rywalizację w MŚ 2023 na terenie Danii, Norwegii i Szwecji zakończyły w poniedziałek w meczu z Rumunią. Podopieczne selekcjonera Arne Senstada w ciągu 12 dni rozegrały w duńskim Herning 6 spotkań.


Bilans


Biało-czerwone zapisały na swoim koncie trzy zwycięstwa – nad Iranem (35:15), Japonią (32:30) i Serbią (22:21) – ulegając Niemkom (17:33), Dunkom (22:32) i Rumunkom (26:27).


Takie rezultaty uplasowały Polki na drugim miejscu w fazie grupowej, a następnie na czwartym w fazie zasadniczej. W ogólnej klasyfikacji turnieju (na podstawie bilansu bramek) biało-czerwone zajęły 16. pozycję. To spadek o jedno “oczko” względem wyniku sprzed dwóch lat podczas MŚ 2021.


W ataku


Reprezentantki Polski na duńskich parkietach zdobyły łącznie 154 bramki, co przekłada się na średnią 25,6 trafienia na mecz. Biało-czerwone przeprowadziły 340 ataków na bramkę przeciwniczek, z czego 273 z nich zakończyło się rzutem na bramkę. Skuteczność polskich prób wynosiła z kolei 56,4%.


Najwięcej – bo aż 35 bramek – biało-czerwone zdobyły ze skrzydła. 29 trafień było efektem przedarcia się przez strefę obronną rywalek, kolejne 27 goli padło po rzutach z okolic dziewiątego metra, 22 po próbach z szóstego metra, 19 z rzutów karnych a 15 po kontratakach. Na pozostałe siedem trafień złożyły się m.in. widowiskowe rzuty naszych bramkarek przez całą długość boiska.


Indywidualnie


Najlepszą strzelczynią w polskim zespole w trakcie MŚ 2023 okazała się Magda Balsam, autorka 29 bramek, z czego aż 11 padło po skutecznej egzekucji rzutów karnych. Najwięcej bramek z gry zdobyła za to kapitan Monika Kobylińska (23). W zestawieniu asystentek do wyniku Moniki Kobylińskiej (20 ostatnich podań) dołączyła natomiast Karolina Kochaniak-Sala.


Na uwagę z pewnością zasługuje bardzo dobra forma Magdy Balsam na linii siódmego metra. Skrzydłowa w trakcie całego turnieju pomyliła się tylko raz w 12 próbach! Niemal gwarancją zdobycia bramki były także rzuty Marleny Urbańskiej z pozycji obrotowej (6/7). Bardzo dużo kłopotów defensywie rywalek sprawiały liderki, Monika Kobylińska i Karolina Kochaniak-Sala. Pierwsza sprokurowała aż 8 wykluczeń dla przeciwniczek, druga – wywalczyła 8 rzutów karnych.


W obronie


Pod własną bramką biało-czerwone radziły sobie z niemal identycznym skutkiem, co po drugiej stronie parkietu. Reprezentantki Polski pozwoliły rywalkom na rzucenie 158 bramek, co oznacza średnią 26,3 na mecz i minimalnie ujemny bilans w perspektywie całego turnieju (-4).


Polki zanotowały 16 przechwytów, ale w tym samym czasie 26 razy zostały ukarane dwuminutowym wykluczeniem i spowodowały 32 rzuty karne dla rywalek. Najczęściej karaną zawodniczką była występująca na środku defensywy Paulina Uścinowicz (5 razy).


W bramce


We wszystkich meczach MŚ 2023 brakarski duet między polskimi słupkami stanowiły Adrianna Płaczek i Barbara Zima. Do spółki nasze golkiperki zatrzymały 63 rzuty rywalek, broniąc ze średnią skutecznością na poziomie 29,6%. Podczas gdy więcej piłek odbiła pierwsza z wymienionych (35), druga zanotowała wyższą średnią (36%).W tym miejscu trzeba dodać jednak, że Adrianna Płaczek bardzo często ratowała swoje koleżanki z pola w sytuacjach beznadziejnych. Ada w trakcie mistrzostw obroniła aż 7 rzutów karnych i 4 sytuacje sam na sam po kontratakach rywalek. W obu przypadkach to jedne z najlepszych wyników w całej imprezie.


zprp.pl


prk.jpgwięcej wiadomości >>>
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty