Kiosk
- STANISŁAW STRUG. Dopiero w liceum zyskałem szansę gry na boisku z bramkami
- MARIAN FIDO. Człowiek, któremu chce się chcieć
- JAN KOWALCZYK. Sport bez rywalizacji przestaje być sportem
- FUTBOL MAŁOPOLSKI. Grzegorz Bartosz: Garbarnia jest jedna. Zrobię wszystko, aby mówiła jednym głosem
- Paulo Sousa: Ufam umiejętnościom polskich piłkarzy
- Ranking "Forbesa": Wpływowy Lewandowski
- Za miesiąc Wisła Kraków SA będzie mieć Akademię
- Boniek: Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej same podejmą decyzje w sprawie dokończenia sezonu w III lidze i klasach niższych
- Małopolska chciałaby grać...
- Nie ma decyzji w sprawie III ligi i klas niższych
MISTRZOSTWA POLSKI KIBICÓW SPORTOWYCH
- 48. Mistrzostwa Polski Kibiców Sportowych - Gostyń 2025
- VIII Omnibus Sportowy w Darłowie - konkurs korespondencyjny
- VIII Omnibus sportowy w Darłowie - PYTANIA ELIMINACYJNE
- Mistrzostwa Mistrzów Kibiców Sportowych: pytania i odpowiedzi
- Adam Sokołowski mistrzem kibiców XXI wieku
- Mistrzostwa Mistrzów Kibiców Sportowych w Kluczborku
- OMNIBUS SPORTOWY. Któżby inny: Adam Sokołowski!
- Konkurs Piłkarski Ekspert – EURO 2024 na mecie
Przykrą niespodziankę sprawiła Agnieszka Radwańska, która odpadła już w I rundzie olimpijskiego turnieju tenisowego. Krakowianka przegrała z Niemką Julią Goerges.
O brązowy medal w judo (kat. 66 kg) walczył Paweł Zagrodnik, ale po zaciętej walce przegrał z mistrzem świata, Japończykiem Masashim Ebinumą. Zajął 5. miejsce.
Żeglarze Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki zajmują trzecie miejsce po dwóch wyścigach w klasie Star.
BADMINTON
Adam Cwalina i Michał Łogosz przegrali pierwszy mecz z parą koreańską Sung-hyun Ko i Yeon-seong Yoo 1-2 (21-17, 7-21, 13-21). Polacy mają jeszcze dwa spotkania w grupie eliminacyjnej, z zawodnikami z Tajlandii i Indonezji.
GIMNASTYKA
Marta Pihan-Kulesza awansowała do finałów wieloboju z 22. wynikiem - 54.365. Najlepsza była Rosjanka Wiktoria Komowa - 60.632.
JEŹDZIECTWO
Po ujeżdżeniu, pierwszej konkurencji WKKW, Paweł Spisak na koniu Wag zajmuje 50. miejsce. Prowadzi Yoshiaki Oiwa (Japonia).
JUDO
25-letni judoka Paweł Zagrodnik z Czarnych Bytom zaimponował dziś walecznością, ale nie udało mu się stanąć na olimpijskim podium w Londynie. Polak zajął ostatecznie piąte miejsce w kategorii 66 kg.
Zagrodnik przed pierwszą walką stał teoretycznie na straconej pozycji, gdyż jego rywalem był dwukrotny wicemistrz świat Brazylijczyk Leonardo Cunha. Nasz reprezenatnt był jednak lepszy i awansował do 1/16 finału.
W kolejnym pojedynku zwyciężył w dogrywce Armena Nazaryana z Armenii. Na prowadzenie po udanym waza-ari wyszedł Zagrodnik, ale później popełnił błąd i tym samym zrewanżował się Nazaryan. Po regulaminowym czasie był remis i doszło do dogrywki. W niej wyraźnie aktywniejszy był bytomianin, rywal otrzymał za pasywność dwie żółte kartki, które skutkowały zwycięstwem Polaka i awansem do ćwierćfinału.
W pojedynku o półfinał Zagrodnik uległ Węgrowi Miklosowi Ungvariemu przez yuko po dwóch karach shido. Kolejnym rywalem, już w repesażach, był reprezentant Azerbejdżanu Tarłan Karimow. Wygrał Polak przez waza-ari.
W walce o brąz przegrał z mistrzem świata Japończykiem Masashi Ebinumą przez ippon. Zagrodnik był bardzo bliski zwycięstwa, gdyż w końcówce powalił Azjatę i otrzymał od sędziego głównego ippon. Niestety, sędziowie boczni nie zgodzili się na to i zmienili decyzję na waza-ari. Doszło do dogrywki, w której Japończyk okazał się lepszy.
KAJAKARSTWO GÓRSKIE
Grzegorz Kiljanek (LKK Drzewica) w konkurencji kanadyjek jedynek (C-1) i Mateusz Polaczyk (Zawisza Bydgoszcz) w kajakach jedynkach (K-1) zakwalifikowali się do półfinałów rywalizacji na torze Lee Valley White Water Centre. Kiljanek zajął w kwalifikacjach C-1 8. miejsce (wynik lepszego z dwóch przejazdów - 93,50, tj. 2,94 straty do zwycięzcy Słowaka Michal Martikana (90,56), awans wywalczyło 12 zawodników. Mateusz Polaczyk, wychowanek Pienin Szczawnica, awans do 15-osobowego półfinału wywalczył już pierwszym, bardzo dobrym przejazdem, po którym był 4. Ponieważ drugi przejazd miał słabszy, to właśnie wynik pierwszego (88,51) liczył się do rankingu eliminacji, ostatecznie był w nich 7. (wygrał w K-1 Niemiec Hannes Aigner - 83,41). Półfinały i finał C-1 we wtorek, K-1 w środę.
KOLARSTWO SZOSOWE
Katarzyna Pawłowska zajęła 11. miejsce w wyścigu szosowym ze startu wspólnego. Wygrała Holenderka Marianne Vos.
Decydujące dla losów wyścigu akcje miały miejsce 40 kilometrów do mety. Wtedy odjechały cztery zawodniczki, z których przed peletonem utrzymały się tylko trzy. To one rozdzieliły pomiędzy sobą medale. Na finiszu najszybsza była Vos pokonując Brytyjkę Elizabeth Armistead i Rosjankę Olgę Zabelinskają.
W peletonie, który stracił niespełna 30 sekund finiszowała Katarzyna Pawłowska, zajmując 11. miejsce.
PŁYWANIE
Alicja Tchórz odpadła z rywalizacji kobiet na 100 metrów stylem grzbietowym. Polka startowała w trzecim wyścigu eliminacyjnym i uzyskała czas 1.01.44. Aby awansować do półfinału trzeba było popłynąć 1.00.25. Polka zajęła 25. miejsce, a wygrała niespodziewanie Australijka Emily Seebohm ustanawiając czasem 58.23 nowy rekord olimpijski.
Marcin Tarczyński zajął 26. miejsce w eliminacjach 100 metrów stylem grzbietowym. Czas Polaka 55.06 był sporo gorszy od jego rekordu życiowego. Aby znaleźć się w półfinale, trzeba było popłynąć 54.36.
PODNOSZENIE CIĘŻARÓW
Aleksandra Klejnowska-Krzywańska zajęła siódme miejsce w kategorii do 53 kg. Druga z naszych reprezentantek Joanna Łochowska była trzynasta.
Klejnowska-Krzywańska wyrwała 84 kg, a w podrzucie 112 kg. Łochowska dźwignęła odpowiednio 84 i 107 kg.
Wygrała 19-letnia Zulfiya Chinshanlo (Kazachstan) z 95 kg w rwaniu i rekordem świata w podrzucie - 131 kg. Wynik 226 kg dał rekord olimpijski w dwuboju.
SIATKÓWKA
Polscy siatkarze zaczęli olimpijski turniej w Londynie od pięknego zwycięstwa nad Włochami. Pierwszego seta wprawdzie przegrali, ale później rozkręcali się z seta na set, ostatniego wygrali do 14.
Polska pokonała Włochy 3-1 (21-25, 25-20, 25-23, 25-14).
STRZELECTWO
Beata Bartków-Kwiatkowska (Wisła Kraków) zajęła dopiero 44. miejsce w eliminacjach pistoletu pneumatycznego 10 metrów i nie awansowała do ścisłego finału.
Eliminacje składały się z 4 serii po 10 strzałów. Polka rozpoczęła słabo uzyskując 92 punkty w pierwszej serii. W drugiej było dużo lepiej - 97 punktów. Kolejne dwie serie to jednak bardzo słabe wyniki, jedynie 87 i 90 punktów. Wynik końcowy 366 punktów dał 44. lokatę (na 49 startujących).
W ścisłym finale wystąpi osiem zawodniczek. Aby się tam znaleźć trzeba było uzyskać 385 punktów, najlepsza była Chinka Wenjun Guo - 388.
SZERMIERKA
Adam Skrodzki wygrał swój pierwszy pojedynek w turnieju szablistów, pokonał reprezentanta Hongkongu Hin Chung Lama 15:10. W 1/16 finału zmierzył się z numerem 1 światowego rankingu, Niemcem Nicolasem Limbachem i przegrał 8:15.
TENIS
Już w I rundzie zakończył się dla Agnieszki Radwańskiej olimpijski turniej tenisowy na kortach Wimbledonu. Polka przegrała z Niemką Julią Goerges 5:7, 7:6 (7-5), 4:6.
Mecz deblowy sióstr Radwańskich ze Słowaczkami Cibulkovą i Hantuchovą został - z powodu deszczu - przełożony na poniedziałek.
TENIS STOŁOWY
Do czołowej szesnastki turnieju singlowego awansowała tylko jedna reprezentantka Polski. 26-letnia Li Qian (Zamek Tarnobrzeg) w ekspresowym tempie 4:0 (11:7, 11:8, 11:6, 11:3) pokonała Yi-Hua Huang z Tajwanu. W trzeciej rundzie z turnieju singla odpadła Natalia Partyka po porażce 2-4 z holenderską obrończynią Li Jie 2:4 (13:11, 11:6, 14:16, 7:11, 10:12, 7:11).
Wang Zeng Yi pożegnał się z turniejem singlowym w II rundzie, przegrał po kolejnej dramatycznej walce z 50-letnim reprezentantem Hiszpanii He Zhiwenem 3:4 (11:8, 11:9, 11:7, 8:11, 3:11, 5:11, 12:14). Zawodnik Kolpingu Jarosław niespodziewanie prowadził 3-0 w setach, ale kolejne trzy przegrał. W decydującym podjął jeszcze walkę, miał nawet piłkę meczową (12-11), ale przegrał do 12. Reprezentant Polski odpadł w doborowym towarzystwie, na tym samym etapie z turniejem pożegnali się sławni pingpongiści Szwed Joergen Persson i Belg Jean-Michel Saive.
WIOŚLARSTWO
Nasza czwórka bez sternika wagi lekkiej - Miłosz Bernatajtys, Łukasz Pawłowski, Paweł Rańda i Łukasz Siemion - zajęła ostatnie, czwarte miejsce w repasażu o wejście do półfinału i odpadła z rywalizacji. Srebrni medaliści z Pekinu nie byli w stanie podjąć walki i wyraźnie przegrali z Amerykanami, Czechami i Włochami.
ŻEGLARSTWO
Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki zajmują trzecie miejsce po dwóch wyścigach w klasie Star. W pierwszym Polacy zajęli 9. miejsce, a w drugim 3.
Na prowadzeniu znajdują się Brazylijczycy z sumą 5 punktów. Drugie miejsce zajmują Irlandczycy z 8 punktami. Polacy, podobnie jak Norwegowie, mają 12 punktów.
W klasie Finn Piotr Kula nie ukończył pierwszego wyścigu, a w drugim był 16. W obu wyścigach pierwszy był Duńczyk Jonas Hogh-Christensen, a drugi Brytyjczyk Ben Ainslie. Kula zajmuje 21. lokatę.
pkol.pl, ST
- Od Chamonix do Paryża
- Największe w historii nagrody dla mistrzów olimpijskich
- Mieszkania dla mistrzów
- Informacja PKOl w sprawie decyzji MKOl
- Wzrośnie świadczenie dla polskich medalistów olimpijskich
- Nie żyje Helena Pilejczyk
- Radosław Piesiewicz prezesem Polskiego Komitetu Olimpijskiego
- RYSZARD NIEMIEC o igrzyskach w Pekinie: Mamy do czynienia z najbardziej fatalnym występem od ćwierćwiecza
- RYSZARD NIEMIEC zastanawia się, czy powinniśmy byli starać się o zimowe igrzyska olimpijskie
- XXIV ZIO Pekin 2022 rozpoczęte
- Kryteria na Pekin, nagrody za Tokio
- Igrzyska Paraolimpijskie: 25 polskich medali
- Ogólnopolski Konkurs Olimpijski - pytania
- Medaliści z Tokio odznaczeni
- Zmarł były prezydent MKOl Jacques Rogge
- Oświadczenie PKOl w sprawie udziału pływaków w Igrzyskach
- Konrad Niedźwiedzki Szefem Misji Olimpijskiej Pekin 2022
- Igrzyska w Tokio bez zagranicznych kibiców
- Thomas Bach ponownie prezydentem MKOl
- Pekin 2022 już za rok
- Noworoczne Spotkanie Rodziny Olimpijskiej 2021
- Najstarsza mistrzyni olimpijska ukończyła 100 lat
- Igrzyska Olimpijskie w Tokio za 200 dni
- Rosja z zakazem udziału w igrzyskach olimpijskich i MŚ do końca 2022
- Odszedł Wojciech Zabłocki
- Bartłomiej Bonk wicemistrzem olimpijskim
- Marian Dymalski i Maja Włoszczowska kandydatami do MKOl
- Adam Sokołowski z Kluczborka zdobył już 23 razy mistrzostwo Polski! Król polskich kibiców
- Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie przełożone z 2022 na 2026 rok
- Nowy termin igrzysk w Tokio: 23 lipca – 8 sierpnia 2021
- Igrzyska Tokio 2020 przełożone
- Kanada nie wyśle sportowców do Tokio, MKOl bierze pod uwagę odroczenie igrzysk
- PKOl apeluje o zmianę terminu Igrzysk w Tokio
- Za wcześnie na decyzję w sprawie igrzysk w Tokio
- MKOl po konsultacjach z federacjami
- MKOl a igrzyska w Tokio
- 100 lat pod Wawelem
- Medale Kalos Kagathos wręczone
- W Krakowie otwarto wystawę "Od stu lat na olimpijskim szlaku"
- W Krakowie: Wystawa z okazji 100-lecia PKOl
- ZIO 2026 w Mediolanie i Cortina d'Ampezzo
- Krajowy Konkurs Wiedzy Olimpijskiej
- RYSZARD NIEMIEC: Zaszczytną funkcję wiceprezesa PKOl objęła osoba z politycznego świecznika, dotąd mało znana z aktywności na krajowej niwie sportowej
- W październiku do Buenos Aires
- PKOl: Marcin Nowak szefem Misji Tokio 2020, większa nagroda dla Anity Włodarczyk
- Powołano Radę PKOl
- Za dwa lata letnie igrzyska w Tokio
- Ostatnia droga Ireny Szewińskiej
- Daniel Obajtek przewodniczącym Rady PKOl
- Olimpijski łańcuch dostaw
więcej wiadomości >>>