Facebook
kontakt
logo
Strona główna > IO > Wiadomości IO
W październiku do Buenos Aires2018-09-19 12:04:00

Prezes PKOl Andrzej Kraśnicki powołał Polską Młodzieżową Reprezentację Olimpijską Buenos Aires 2018.


Reprezentacja liczy ogółem 104 członków, w tym jest 71 (38 kobiet i 33 mężczyzn) zawodników reprezentujących 17 dyscyplin. Jest to dotychczas najliczniejsza reprezentacja w historii polskiego uczestnictwa w MIO (I edycja Singapur - 43 zawodników, II edycja Nankin - 59). Na tegorocznej imprezie Polska będzie jedną z liczniejszych reprezentacji.


Po raz pierwszy na MIO Polska będzie reprezentowana również w sportach drużynowych - zakwalifikowały się dwa zespoły w hokeju na trawie.


1 października o godz. 17:00 w Centrum Olimpijskim odbędzie się uroczyste ślubowanie wszystkich członków Polskiej Młodzieżowej Reprezentacji Olimpijskiej wraz z wręczeniem im oficjalnych nominacji olimpijskich.


2 października w godzinach popołudniowych reprezentacja odleci w dwóch grupach połączeniami rejsowymi do Buenos Aires. Biało-czerwoni wrócą do kraju 21 października.


Celem MIO jest nie tylko rywalizacja sportowa, oparta o wcześniej zdobyte kwalifikacje wytyczone przez poszczególne Międzynarodowe Federacje Sportowe, ale również promowanie zachowań zgodnych z ideałami olimpijskimi, takimi jak doskonałość, przyjaźń, szacunek wobec rywali sportowych i sędziów oraz umiejętność przegrywania. Poza startami w zawodach młodzi sportowcy biorą czynny udział w programach kulturalno-edukacyjnych przygotowanych przez organizatorów - w licznych laboratoriach, warsztatach, spotkaniach ze sportowcami, koncertach, festiwalach, sztuce ulicznej etc.


Pośród 32 sportów (36 dyscyplin) w programie MIO 4 debiutują na arenie olimpijskiej: breakdance, karate, wspinaczka sportowa i wrotkarstwo. Sportami pokazowymi będą polo i squash.


W stolicy Argentyny wystąpi 3998 zawodników (1999 kobiet i 1999 mężczyzn) z 206 krajów, którzy będą walczyć o 1250 medali.


Dotychczas w dwóch letnich edycjach  Polska Młodzieżowa Reprezentacja Olimpijska zdobyła 19 medali (9 i 10) - wliczając medale tzw. drużyn mieszanych.


www.olimpijski.pl

więcej wiadomości >>>
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty