Facebook
kontakt
logo
Strona główna > IO > Vancouver 2010 > Łyżwiarstwo figurowe
Koreanka najlepszą solistką
26.02.2010 07:25 -

Wielka faworytka, Koreanka Yu-Na Kim, pewnie i w wielkim stylu wygrała rywalizację łyżwiarek figurowych. Aktualna mistrzyni świata, która w swoim kraju jest bohaterką narodową, nie dała żadnych szans rywalkom.

 

więcej »
Oczy czarne, rozpacz też czarna
24.02.2010 02:36 - MAS

Katastrofalny występ w programie krótkim łyżwiarek figurowych polskiej solistki Anny Jurkiewicz. Zawodniczka Unii Oświęcim nie zaliczyła ani jednego z obowiązkowych skoków i jeszcze przed końcem tej części konkurencji mogła być pewna, że nie będzie w gronie 24 finalistek olimpijskich.

więcej »
Kanadyjski taniec elfów ma złoto
23.02.2010 06:47 -

Złoty medal w rywalizacji łyżwiarzy figurowych w tańcach na lodzie zdobyli Kanadyjczycy Tessa Virtue i Scott Moir. Dzięki świetnemu programowi dowolnemu wyprzedzili Amerykanów Meryl Davis i Charlie'ego White'a oraz Rosjan Oksanę Domninę i Maksima Szabalina.

więcej »
Sensacja: Pluszczenko nie został mistrzem
19.02.2010 06:10 - MAS

Rosjanin Jewgienij Pluszczenko nie obronił tytułu mistrza olimpijskiego w konkurencji solistów w łyżwiarstwie figurowym. Sensacyjnie pokonał go Amerykanin Evan Lysacek, sam tym werdyktem sędziów był zszokowany. Brąz dla Japończyka Daisuke Takahashi.

więcej »
Sen się spełnia i aż chce się płakać
16.02.2010 07:14 -

Chińczycy Xue Shen i Hongbo Zhao spełnili marzenie życia - wygrali w Vancouver olimpijską rywalizację par sportowych w łyżwiarstwie figurowym. Srebrny medal wywalczyli ich rodacy - Qing Pang i Jian Tong, a brązowy - Niemcy Aliona Sawczenko i Robin Szolkovy.

więcej »
Może się spełnić chińskie marzenie
15.02.2010 07:23 - MAS

Chińczycy Xu Shen i Hongbo Zhao wygrali program krótki par sportowych, pierwszą część pierwszej konkurencji łyżwiarstwa figurowego. Dwukrotnie zdobywali brązowe medal igrzysk, po dwóch latach przerwy w startach wrócili na taflę, by zrealizować marzenie o złocie.

więcej »
OBIEKTY OLIMPIJSKIE: Pacific Coliseum
12.02.2010 19:34 -

W Kanadzie łyżwiarstwo figurowe to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych. Ma tu bardzo liczne grono fanów, znakomitych znawców tego pięknego, ale niełatwego w odbiorze (z powodu skomplikowanego systemu oceniania) sportu. Rywalizacja łyżwiarzy toczyć się będzie w Pacific Coliseum w Vancouver.

więcej »
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty