Facebook
kontakt
logo
Strona główna > IO > Wiadomości IO
Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie przełożone z 2022 na 2026 rok2020-07-16 21:00:00

IV Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie Dakar 2022 zostały przełożone na 2026 rok – poinformował przewodniczący MKOl Thomas Bach. Powodem zmiany daty senegalskiej imprezy są komplikacje wywołane pandemią koronawirusa.


Decyzja ta została uzgodniona przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski oraz lokalnych organizatorów, a teraz zostanie skierowana na sesję MKOl do ratyfikacji w piątek.


Według Thomasa Bacha pozwoli to MKOl i krajowym komitetom olimpijskim lepiej zaplanować działania, na które duży wpływ miało przełożenie igrzysk olimpijskich w Tokio, a następnie innych dużych wydarzeń sportowych.


– To byłoby naprawdę zbyt duże obciążenie dla wszystkich – powiedział Bach, powołując się na przełożone o rok igrzyska w Tokio, które mają się rozpocząć w lipcu 2021. Natomiast w 2022 roku – zgodnie z planem – mają zostać przeprowadzone zimowe igrzyska w Pekinie. – Musielibyśmy opanować kwestię pięciu różnych igrzysk w ciągu zaledwie trzech lat – zakończył Bach.


Poprzednie, III Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie odbyły się w argentyńskim Buenos Aires w 2018 roku. Biało-czerwoni wywalczyli tam 4 medale dla Polski (1 srebrny i 3 brązowe) oraz dwa krążki w konkurencjach międzynarodowych (złoto i brąz).


PKOl

więcej wiadomości >>>
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty