Strona główna > IO > Vancouver 2010 > Narciarstwo alpejskie
Szczęśliwa trzynastka - Razzoli mistrzem slalomu
28.02.2010 01:05 -

Włoski debiutant olimpijski, 25-letni Giuliano Razzoli zdobył dziś zloty medal w slalomie. Lider rywalizacji po pierwszym przejeździe obronił swoją pozycję. Srebro wywalczył Chorwat Ivica Kostelić, a brąz Szwed Andre Myhrer, który przesunął się aż o siedem pozycji.

więcej »
Drugie złoto Marii Riesch
27.02.2010 00:37 -

Niemka Maria Riesch zdobyła swój drugi złoty medal w narciarstwie alpejskim, wygrywając dosyć pewnie slalom. Wcześniej triumfowała w superkombinacji. Jej słynna rodaczka, Rosi Mittermaier, też dwukrotna mistrzyni olimpijska (ale sprzed 34 lat) powiedziała o niej, że jej największym atutem jest nadzwyczajna siła psychiczna.

więcej »
Niespodziewana triumfatorka giganta
25.02.2010 20:47 - Sas

Rozegrany  na raty, w ciągu dwóch dni, olimpijski slalom gigant zakończył się nieoczekiwanym sukcesem 20-letniej Niemki Viktorii Rebensburg, która uzyskując łączny czas 2.27,11 i  o zaledwie 0,04 s wyprzedziła Słowenkę Tinę Maze, a o 0,14 s prowadzącą na półmetku  Austriaczkę Elisabeth Goergl.

więcej »
Gigant już bez Vonn i Gąsienicy-Daniel, drugi przejazd przeniesiony na czwartek
25.02.2010 00:08 - Sas

Amerykanka Lindsey wpadła w dużych rozmiarów dziurę na trasie pierwszego przejazdu olimpijskiego slalomu giganta i zatrzymała się dopiero na ochronnych siatkach, w dodatku z urazem prawej dłoni. Drugi przejazd został przeniesiony na czwartek z powodu gęstej mgły na stoku.

więcej »
Zainspirowany Szwajcar
24.02.2010 00:24 -

Carl Janka założył narty jak miał dwa lata. Gdy miał lat 11 zobaczył wyczyny Austriaka Hermanna Maiera na igrzyskach w Nagano w 1998 roku. To go zainspirowało. Dziś on może być inspiracją dla innych. Szwajcar zdobył bowiem złoto olimpijskie w slalomie gigancie.

więcej »
Bode Miller mistrzem superkombinacji
21.02.2010 22:22 - Sas

Złoty medal w superkombinacji zdobył dziś Bode Miller. To jego trzeci krążek w tegorocznych igrzyskach po brązie w zjeździe i srebrze w supergigancie.

więcej »
W supergigancie upadków i błędów Fischbacher przed Maze i Vonn
20.02.2010 20:33 - Sas

Austriaczka Andrea Fischbacher została dziś mistrzynią olimpijską w supergigancie, uzyskując czas 1.20,14. Była o 0,49 s szybsza od Słowenki Tiny Maze, trzecie miejsce zajęła Amerykanka Lindsey Vonn. Na 23. pozycji uplasowała się Polka Agnieszka Gąsienica-Daniel - 1.24,31.

więcej »
Szczyt Svindala
19.02.2010 23:30 - RK,

27-letni Norweg Aksel Lund Svindal czuł się najlepiej na szybkiej, oblodzonej trasie olimpijskiego supergiganta, wyprzedzając o 0.28 sekundy Amerykanina Bode Millera.

więcej »
Lindsey Vonn upadła w slalomie, Maria Riesch mistrzynią superkombinacji
18.02.2010 22:37 - Sas

25-letnia Niemka Maria Riesch zdobyła złoty medal olimpijski w superkombinacji, uzyskując łączny czas 2.09,14.

więcej »
VANCOUVER: Wielka faworytka nie zawiodła, złoto w zjeździe dla Lindsey Vonn
17.02.2010 21:36 - Sas

Wielka faworytka olimpijskiego zjazdu w Whistler Creekside Amerykanka Lindsey Vonn zdobyła złoto i jest to pierwszy w jej karierze medal IO.