Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Podkarpacie > Seniorzy > III liga (Rzeszów-Lublin)
W Wisłoce powiało lekkim optymizmem2010-01-28 12:46:00

Trzecioligowi piłkarze Wisłoki Dębica po dwóch tygodniach przerwy wznawiają treningi. Podopieczni Grzegorza Cyboronia podjęli taką decyzję po spotkaniu z radą klubu.


Oczywiście nie oznacza to końca kłopotów, ale pozwala z nadzieją patrzeć na przyszłość. - Na ten moment działacze podjęli decyzję, że będą starali się ratować III ligę. Powiedzieli również, że jeśli piłkarze nie chcą czekać, to mają wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów - powiedział trener dębiczan. Już wcześniej Wisłokę opuścili Damian Mądro i Adrian Konrad. Pierwszy z nich przeszedł do Wisłoka Wiśniowa, drugi zasilił Partyzanta Targowiska. Mateusz Kantor przebywa natomiast na zgrupowaniu Górnika Zabrze w Jarocinie i jest bliski podpisania kontraktu z tym zasłużonym klubem. - W ostatnim sparingu zagrał 60 minut. Trener Nawałka na obóz zabrał ze sobą tylko dwóch testowanych zawodników, a to może o czymś świadczyć. Jestem po rozmowie z Mateuszem, który jest bardzo zadowolony z tego pobytu - mówi Cyboroń.

Trener Wisłoki jest po wstępnych rozmowach z piłkarzami, którzy zakomunikowali, że woleliby zostać w Wisłoce. Na dzisiejszym treningu mają się w pełni określić, co do swoich planów. - Straciliśmy już sporo czasu i musimy się ostro zabrać do pracy. Oczywiście przez te dwa tygodnie ruszaliśmy się, ale z prawdziwym treningiem niewiele to miało wspólnego. Chcę wiedzieć jakich piłkarzy będę miał do dyspozycji, aby próbować kadrę uzupełnić o brakujące ogniwa - stwierdził opiekun Wisłoki.

Na sobotę biało-zieloni mieli zaplanowany sparing z Cracovią występującą w Młodej Ekstraklasie, ale nie dojdzie on do skutku. Będzie to więc już drugi mecz kontrolny odwołany przez dębiczan. - Na razie musimy zebrać zespół i dopiero po tym będziemy mogli rozgrywać sparingi. Ważne, że pojawiło się małe światełko w tunelu - kończy Grzegorz Cyboroń.
WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty