Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Podkarpacie > Seniorzy > III liga (Rzeszów-Lublin)
Sobotnie sparingi: Partyzant strzela aż miło2010-02-06 18:21:00 Miłosz Bieniaszewski

Zespoły trzeciej i czwartej ligi zaczęły grać mecze sparingowe na potęgę. Nie wszystkie pojedynki odbywały się w dobrych warunkach, ale trenerzy nie bacząc na to sprawdzali nowych piłkarzy.


Izolator Boguchwała - CCC Dąbrówki 4-0 (1-0)

Gole: Płonka, Cupryś, Bereś, Skiba.
IZOLATOR:
Kwasek - Kopiec, Czopko, Szpond, Krzak - Bereś, Skiba, Cupryś, Powierża - Płonka, Warzybok oraz Cioch, Pieniążek.

Izolator Boguchwała - Żurawianka 3-1 (1-0)

Gole: Karwat, Rusin, Porada - Tyrawski.
IZOLATOR:
Kwaśny - Worosz, Woźniak, Iwanowski, Padiasek - Karwat, Sierżęga, Burak, Przybyła - Porada, Rusin oraz Kwasek, Prędki, Skrabucha, Wiącek.
ŻURAWIANKA: Cisek - Gręda, M. Bąk, Mach, Gorczyca - Biały, Pilawa, Tyrawski, Gawłowski - Gierczak, Dmitrzyk oraz Horodecki.

Tym razem Izolator Boguchwała rozegrał dwa sparingi. W pierwszym z nich podopieczni Grzegorza Opalińskiego pewnie wygrali z piątoligowym CCC Dąbrówki. Po nim druga część piłkarzy zmierzyła się z Żurawianką. Ten mecz już był bardziej wyrównany, a gospodarze dopiero w II połowie po ostrej reprymendzie od trenera zaczęli grać "swoją" piłkę. Żurawianka do Boguchwały przyjechała z zaledwie jednym rezerwowym, którym był bramkarz Horodecki. - Niestety choroby i sprawy osobiste zatrzymały część moich zawodników w domach - powiedział trener gości Rajmund Gorczyca.

Siarka Tarnobrzeg - Sokół Nisko 1-1 (0-0)

Gole: Krzemiński - D. Wojtak.
SIARKA:
Ćwiczak - Pluta, Stępień, Kozłowski, Łuczakowski - Kabata, Hynowski, Madeja, Bednarczyk - Walat, Mazurkiewicz oraz Kozieł, Łukawski, Krzemiński, Rzeszutek, Bobak, Stąporski, Kwieciński, Rożek, Oladele, Uznański.
SOKÓŁ: Osipa - Woźniak, Drabik, A. Nowak, Bąk - Sobiło, Lebioda, Skiba, D. Wojtak - Szeser, Szewc oraz Dyba, M. Nowak, Ptak, Kaczmarczyk, Kotuła.

W Siarce zagrał testowany pomocnik Karol Bednarczyk, który jest wychowankiem Pogoni Staszów, a ostatnio występował na Cyprze. Możliwe, że tarnobrzeżan wzmocni również jego brat Dominik. W Sokole natomiast grali pozyskani z lig niższych Wojciech Sobiło (ostatnio Olimpia Pysznica) oraz Grzegorz Dyba i Marcin Bąk (obaj z KP Zarzecze).

Wisłoka Dębica - Gamrat/Czarni Jasło 1-1 (0-1, 1-0, 0-0)

Gole: Bielatowicz - Szalony.
WISŁOKA:
Dydo - Piłat, Kędzior, Pyskaty, Zych - Wolak, Bielatowicz, Rokita, Sołek - Barycza, Darłak oraz Zięba, Kożuch, Fołta, Czerwiec.
GAMRAT/CZARNI: Cyran - Setlak, Chrząszcz, Dziobek, Grzesiak - Munia, Pytlowany, Warzocha, Halz - Szalony, Kasprzyk.

Obaj trenerzy umówili się na trzy kwarty po 30 minut każda. - Oceniam ten sparing bardzo pozytywnie. Mieliśmy sporo sytuacji, ale czasem brakowało spokoju i precyzji moim młodym zawodnikom - powiedział trener Wisłoki Grzegorz Cyboroń.

Orzeł Przeworsk - Sokół Sieniawa 0-1 (0-1)

Gol: Wilusz.

W rundzie wiosennej w Orle w dalszym ciągu występował będzie bramkarz Miłosz Lewandowski, którego wypożyczenie ze Stali Rzeszów zostało przedłużone na kolejne pół roku. W Rzeszowie najlepszy jesienią bramkarz IV ligi nie miałby większych szans w rywalizacji z Tomaszem Wietechą, Dmitrijem Asninem i Grzegorzem Nalepą.

JKS Jarosław - Czuwaj Przemyśl 1-3 (1-1)

Gole: Łukasik - Zając, B. Turek, Kalisz.
JKS:
Stecura - Łukasik, Oczkowski, Gotz, Vaskovets - Puńko, Żelazny, Gliniak, Raba - Kossak, Małek oraz Goryl, Dobreńko, Noga, Mikłasz, Sobczak, Sekuła, Soczek, Muzyczuk, Hołub.

Mecz odbył się na fatalnym boisku i wszyscy uważali, aby nie doznać kontuzji, a mniej myśleli o składnej grze. Do powracającego do JKS-u z Orląt Radzyń Podlaski Bartłomieja Raby dołączyło 4 nowych piłkarzy. Jarosławianie pozyskali napastników z Ukrainy Andrija Muzyczuka i Andrija Małka oraz dwóch piłkarzy Skawinki Skawina Sebastiana Sekułę oraz Pawła Łukasika. Ten drugi w meczu z Czuwajem zdobył jedyną bramkę dla drużyny prowadzonej przez Jarosława Zająca.

Kolbuszowianka - Start Wola Mielecka 4-2 (2-1)

Gole dla Kolbuszowianki: Adranowicz, Polak, Ciuła, Serafin.

Kolbuszowianka jest na najlepszej drodze do pozyskania 6 nowych zawodników. Przemysław Pik i Norbert Król przychodzą z Sokoła Kolbuszowa Dolna, a Kornel Kołacz ze Stali Mielec. Z drużyną trenują również Sebastian Orłowski mający za sobą grę w Stali Mielec, Paweł Ciuła ze Startu Wola Mielecka oraz Łukasz Korab piłkarz Resovii. Ten ostatni nie zagrał w dzisiejszym sparingu, bo narzeka na lekką kontuzję.

KS Zaczernie - Raniżovia 2-0 (0-0)

Gole: Bukała, Smężeń.

Od dłuższego czasu z drużyną beniaminka IV ligi trenują wychowanek Stali Rzeszów, a ostatnio występujący w Raniżovii Piotr Stachyra, Rafał Leśniowski z Chemika Pustków, wychowanek Karpat Krosno Mateusz Balasa, który jesienią grał w Bieszczadach Ustrzyki Dolne, Bartosz Kędzierski z Pogoni Leżajsk oraz Marcin Smężeń z Korony Rzeszów. - Jesteśmy blisko pozyskania tych zawodników - powiedział trener Zaczernia Jakub Słomski. - Mam na oku jeszcze środkowego obrońcę i pomocnika. Możliwe, że w najbliższym czasie do na dołączą - dodał.

MKS Kańczuga - Pogoń Leżajsk 0-2 (0-0)

Gole: Michał Wolański, Szmuc.

W Pogoni zagrali pozyskani w trakcie tygodnia wychowankowie Wisłoki Dębica Mariusz i Michał Wolańscy. Ten drugi zdobył nawet jedną z bramek w sparingu z MKS Kańczuga.

Partyzant Targowiska - Piast Miejsce Piastowe 12-0 (5-0)

Gole: Zima 3, Borowczyk 2, Wierdak, Makoś, K. Pydych, Jurczak, Kubal, P. Ginalski, samobójczy.

Mocno zbrojący się Partyzant Targowiska nie miał żadnej litości dla piątoligowego Piasta Miejsce Piastowe, któremu zaaplikował aż 12 goli. Piłkarzami drużyny prowadzonej przez Mirosława Kalitę od dłuższego czasu są już Marcin Borowczyk pozyskany ze Stali Sanok oraz Krystian i Rafał Pydychowie z mieleckiej Stali. Blisko Partyzanta jest również środkowy obrońca Adrian Konrad z Wisłoki Dębica. - Cały czas szukamy jeszcze bramkarza i napastnika - powiedział prezes beniaminka Stanisław Kubal. Możliwe, że pierwszy problem rozwiąże przyjście do drużyny Pawła Szpiecha ze Stali Sanok, ale jak pisaliśmy już w czwartek nie jest to taka oczywista sprawa.

Rzemieślnik Pilzno - Crasnovia 0-2 (0-0)

Gole: Stępień, Komisarz.

Początkiem roku Rzemieślnik stracił Krzysztofa Nalepkę, Andrzeja Wójcika oraz Łukasza Ryndaka. W ten sposób już jesienią wąska kadra pilźnian została jeszcze bardziej uszczuplona. Wszystko wskazuje jednak na to, że wiosną tak źle nie będzie. Drużynę już wzmocnił Paweł Micek, który przyszedł z Igloopolu Dębica, a blisko przyjścia są Michał Fitoł z Lechii Sędziszów oraz Mateusz Misztak z Tuchovii Tuchów. Z drużyną trenują również Bartosz Zołotar z Wisłoki Dębica i Mariusz Wiktor z Resovii, którzy powinni być sporym wzmocnieniem linii ataku. - W przypadku Mariusza cały czas prowadzimy rozmowy i mam nadzieję, że kluby dojdą do porozumienia. Bartek natomiast nie zagrał dzisiaj, bo narzeka na lekki uraz - powiedział trener Rzemieślnika Bogusław Pacanowski.

Crasnovia natomiast pozyskała Damiana Kluza, który grał ostatnio w drugiej drużynie Stali Rzeszów oraz napastnika Korony Rzeszów Tomasza Pietrasiewicza. Z lidera piątej ligi rzeszowskiej odszedł jedynie pomocnik Damian Gargała, który został wypożyczony do Głogovii Głogów Młp.

Piast Tuczempy - Polonia Przemyśl 2-4 (0-4)

Bramki: Hajduk, Iwański - Horzow 2, Gwóźdź, Gosa.


Miłosz Bieniaszewski


WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty