Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Inne > Wiadomości inne
Kajetanowicz i Szczepaniak wygrali Rajd Chorwacji w kategorii WRC 32021-04-26 06:45:00

Wymarzony wynik w Rajdzie Chorwacji dla polskiej załogi. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak wygrali swoją kategorię w trzeciej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata, nie dając rywalom żadnych szans.


Fenomenalnie rozpoczęli swój udział w tegorocznym cyklu, w którym celem jest walka o najwyższy stopień podium. Jest to trzecia wygrana i ósme podium w historii wspólnych startów w WRC duetu Kajetanowicz/Szczepaniak. Załoga LOTOS Rally Team uplasowała się również na jedenastej pozycji w klasyfikacji generalnej, przed nimi znalazły się już tylko załogi fabryczne. 


Intensywne przygotowania do tego sezonu trwały kilka miesięcy. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak wybrali Rajd Chorwacji jako swój pierwszy start w roku. To zupełnie nowe zawody w kalendarzu, których trasy znało wcześniej niewiele załóg. Liczyła się zatem nie tylko prędkość, ale umiejętności szybkiej adaptacji i nauki z kilometra na kilometr. To udawało się naszej załodze bezbłędnie: wygrali cztery odcinki specjalne, siedemnaście kończąc na podium. Ich tempo pozwalało pokonywać załogi fabryczne (WRC 2) na poszczególnych próbach, w ostatecznym rozrachunku ulegając jedynie fabrycznym załogom Citroena i Forda. 


Chorwacja jest trzecią wygraną rundą WRC w dotychczasowej karierze Kajetanowicza, po dwóch triumfach w Turcji. To także ósme podium, dołączając wysokie rezultaty na Korsyce, Sardynii, w Niemczech i Hiszpanii. 


– To był fantastyczny weekend i wymarzony początek sezonu! W zasadzie wszystko szło po naszej myśli. Zaprezentowaliśmy bardzo dobre tempo, samochód spisywał się doskonale, a nam udało się uniknąć kosztownych błędów. Jak zawsze bardzo ciężko pracowaliśmy przygotowując się do tego rajdu. Przez kilka ostatnich tygodni chodziłem jak robot i robiłem tylko to, co pozwoliło nam pojechać taki rajd! Teraz zbieramy tego owoce. Mam znakomity zespół, LOTOS Rally Team, który kolejny raz potwierdził swoją klasę. Wygrywamy bardzo wymagający rajd, nawiązując równą walkę z załogami fabrycznymi, które miały tutaj przywileje w postaci załóg szpiegowskich. Na niektórych odcinkach wymagało to od nas podejmowania większego ryzyka, które mogło drogo kosztować. Naszym celem było jednak zwycięstwo w Rajdzie Chorwacji i od pierwszego dnia do tego dążyliśmy. Dobrze rozpoczynamy sezon, przy wsparciu naszych kibiców - zarówno tutaj na miejscu, jak i w Polsce. Z uśmiechem i pełni motywacji patrzymy już na kolejne rajdy! – podsumowuje rajd Kajetan Kajetanowicz, reprezentant LOTOS Rally Team. 


Rajd Chorwacji stanowił trzecią rundę Rajdowych Mistrzostw Świata, pierwszą w kalendarzu Kajetanowicza. W klasyfikacji sezonowej pod uwagę bierze się 5 najlepszych wyników z 7 startów. Na czele klasyfikacji aktualnie widnieje Yohan Rossel, zwycięzca Rajdu Monte Carlo i trzeci w Chorwacji (48 punktów), za nim jest Nicolas Ciamin (36 punktów). Kajetan Kajetanowicz, podobnie jak Teemu Asunmaa, ma na swoim koncie 28 pkt. W pierwszej dziesiątce są jeszcze Kaur (23 pkt), Bonato (22 pkt), Lindholm (20 pkt), Heikkilä (15 pkt), Neubauer (14 pkt) i Pietarinen (13 pkt). 


Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają strategiczny partner LOTOS Rally Team – Grupa LOTOS, a także Delphi Technologies, Pirelli, SJS Driving Experience oraz Grupa Sikora.


Rajd Chorwacji 2021, wyniki nieoficjalne kategorii WRC 3:

1. Kajetanowicz/Szczepaniak (Polska, Škoda Fabia Rally2 evo) 3:03:23,8 s

2. Lindholm/Korhonen (Finlandia, Škoda Fabia Rally2 evo) +1:14,6 s

3. Rossel/Coria (Francja, Citroën C3 Rally2) +2:41,4 s

4. Ciamin/Roche (Francja, Citroën C3 Rally2) +3:04,6 s

5. Ingram/Whittock (Wielka Brytania, Škoda Fabia Rally2 evo) +4:24,4 s

6. Zaldivar/del Barrio (Paragwaj/Hiszpania, Škoda Fabia Rally2 evo) +11:04,9 s

7. Keferböck/Minor (Austria, Škoda Fabia Rally2 evo) +12:52,1 s

8. Miele/Beltrame (Włochy, Škoda Fabia Rally2 evo) +14:34,9 s

9. Raith/Winter (Austria, Ford Fiesta Rally2) +17:07,3 s

10. Bedoret/Walbrecq (Belgia, Škoda Fabia Rally2) +35:43,2 s


Informacja prasowa


kajetanowicz_i_szczepaniak_wygrywaja_rajd_chorwacji_wielki_sukces_polskiej_zalogi_w_mistrzostwach_swiata_1.jpg
kajetanowicz_i_szczepaniak_wygrywaja_rajd_chorwacji_wielki_sukces_polskiej_zalogi_w_mistrzostwach_swiata_2.jpg
kajetanowicz_i_szczepaniak_wygrywaja_rajd_chorwacji_wielki_sukces_polskiej_zalogi_w_mistrzostwach_swiata_3.jpgwięcej wiadomości >>>
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty