Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Inne > Wiadomości inne
Danuta Dmowska-Andrzejuk w nowej roli2021-04-06 18:30:00

– Chcemy strategicznie i systemowo wyznaczać kierunek działań na rzecz wsparcia polskiego sportu przez spółki Skarbu Państwa – powiedział wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin podczas wtorkowego briefingu poświęconego powołaniu w MAP zespołu do spraw sponsoringu sportu przez spółki Skarbu Państwa.


Spółki Skarbu Państwa na wielu płaszczyznach wspierają polski sport: mistrzów, związki sportowe, rozwój sportu powszechnego, ze szczególnym uwzględnieniem sportu dzieci i młodzieży. Z szacunków eksperckich wynika, że Spółki Skarbu Państwa przeznaczają rocznie na rozwój polskiego sportu ponad 200 mln złotych.


Zdaniem ministra aktywów państwowych obecna aktywność spółek Skarbu Państwa w tym obszarze jest dowodem na to, że państwo polskie myśli o sporcie w pespektywie długoterminowej.


 – W Ministerstwie Aktywów Państwowych powołujemy zespół ds. sponsoringu sportu, który wypracuje kodeks dobrych praktyk dla spółek Skarbu Państwa. Tak, aby wsparcie finansowe polskiego sportu było jak najbardziej efektywne – ogłosił wicepremier Jacek Sasin.


Pracami zespołu ds. sponsoringu sportu pokieruje Danuta Dmowska-Andrzejuk, indywidualna mistrzyni świata w szpadzie, medalistka mistrzostw świata i Europy drużynowo w szpadzie, a także minister sportu w latach 2019-2020.


– Jesteśmy w przededniu Igrzysk Olimpijskich w Tokio. W tych trudnych czasach spółki się nie wycofują, dalej wspierają polskich sportowców. Zespół będzie pracował nad systemowym wsparciem polskiego sportu, zarówno w ramach sportu wyczynowego, jak i powszechnego ­ podsumowała Danuta Dmowska-Andrzejuk.


www.gov.pl/aktywa-panstwowe/

więcej wiadomości >>>
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty