Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Inne > Wiadomości inne
Wróblewski i Wróbel gotowi do sezonu2021-04-03 14:17:00

Reprezentujący ORLEN Team - Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel, zaprezentowali barwy swojego samochodu oraz plany na zbliżający się sezon rajdowy. Wicemistrzowie Słowacji z 2020 roku w najbliższych miesiącach będą jeździli Skodą Fabią Rally2 EVO. Priorytetem jest rywalizacja w cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.


– Tegoroczny kalendarz mistrzostw wygląda bardzo obiecująco. Przewiduje siedem rund, w tym dwie szutrowe. Podczas zimowej przerwy wykonaliśmy z zespołem naprawdę solidną pracę. W tym sezonie będziemy mieli do dyspozycji najnowszą ewolucję Fabii Rally2 EVO. Muszę przyznać, że pakiet ulepszeń, które wprowadziła ŠKODA Motorsport wygląda imponująco – poprawione zostały m.in.: oprogramowanie silnika, intercooler, kolektor wydechowy, zestaw przełożeń, ustawienia mechanizmu różnicowego, układ chłodzenia hamulców, amortyzatory i wiele innych podzespołów. Mówiąc w skrócie, zapowiada się na szybszą, przyczepniejszą i stabilniejszą konstrukcję samochodu. Dobre przygotowanie, sponsorzy, świetne auto, z którym już teraz mocno się zaprzyjaźniliśmy – dzięki temu mamy wszelkie narzędzia do tego, żeby walczyć o czołowe miejsca w końcowej klasyfikacji. Przede wszystkim chcemy jednak zapewnić naszym kibicom dobre motorsportowe widowisko – mówi Kacper Wróblewski, który w poprzednim sezonie triumfował w cyklu Tarmac Masters 2020 w klasie PRO.


Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski zainauguruje rywalizacja na Dolnym Śląsku. W ostatni weekend kwietnia, w Świdnicy, odbędzie się Rajd Świdnicki-KRAUSE. Zwieńczeniem sezonu dla zawodników ORLEN Team ma być grudniowa rywalizacja w kultowym Rajdzie Barbórka.


– Poprzedni, mocno skrócony ze względu na pandemię sezon, pozostawił duży niedosyt. Przez to dzisiaj odczuwamy naprawdę wielki głód rywalizacji. W porównaniu do zeszłorocznych zmagań, teraz jesteśmy bogatsi o liczne doświadczenia, lepiej poznaliśmy swoje słabe i mocne strony. Dobrze przepracowaliśmy okres przygotowawczy i wiemy, nad czym musimy się skupić w najbliższych miesiącach – mówi Jakub Wróbel, dla którego będzie to już drugi sezon wspólnych startów z Wróblewskim. 


Partnerami duetu Wróblewski – Wróbel są PKN ORLEN, Wirtualna Polska, RMF FM, HRX Polska, Topp-Cars, Michelin Motorsport oraz Miasto i Gmina Myślenice. 


Kalendarz startów w sezonie 2021:

23-25.04 – Rajd Świdnicki

14-16.05 – Rajd Nadwiślański

4-6.06 – Rally Zemaitija / Litwa 

18-20.06 – Rajd Polski (RSMP i ERC)

5-7.08 – Rajd Rzeszowski

9-11.09 – Rajd Śląska

15-17.10 – Rajd Koszyc / Słowacja  

8-9.12 – Rajd Barbórka


Informacja prasowa

wroblewski.media


wroblewski11.jpg
wroblewski wrobel.jpg
wizualizacja_1.jpgwięcej wiadomości >>>
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty