Kiosk
- Rozmowa z Moniką Kobylińską
- PIŁKA RĘCZNA. Biało-czerwoni bohaterami transferów
- STANISŁAW STRUG. Dopiero w liceum zyskałem szansę gry na boisku z bramkami
- MARIAN FIDO. Człowiek, któremu chce się chcieć
- JAN KOWALCZYK. Sport bez rywalizacji przestaje być sportem
- FUTBOL MAŁOPOLSKI. Grzegorz Bartosz: Garbarnia jest jedna. Zrobię wszystko, aby mówiła jednym głosem
- Paulo Sousa: Ufam umiejętnościom polskich piłkarzy
- Ranking "Forbesa": Wpływowy Lewandowski
- Za miesiąc Wisła Kraków SA będzie mieć Akademię
- Boniek: Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej same podejmą decyzje w sprawie dokończenia sezonu w III lidze i klasach niższych
MISTRZOSTWA POLSKI KIBICÓW SPORTOWYCH
- Adam Sokołowski po raz 28. mistrzem Polski kibiców sportowych
- 48. MP Kibiców Sportowych już w sobotę w Gostyniu
- Ćwierćwiecze super kibica Stanisława Sienkiewicza
- Mistrzostwa Mistrzów Kibiców Sportowych: pytania i odpowiedzi
- Adam Sokołowski Mistrzem Mistrzów, podziękowania dla Stanisława Sienkiewicza
- 48. Mistrzostwa Polski Kibiców Sportowych - Gostyń 2025, eliminacje cd.
- OMNIBUS SPORTOWY. Kolejny triumf Adama Sokołowskiego
- 48. Mistrzostwa Polski Kibiców Sportowych - Gostyń 2025
Kraków po wielu fantastycznych imprezach z udziałem ampfutbolistów uzyskał miano „domu ampfutbolowej reprezentacji Polski”. Nie inaczej było w tym roku, kadra mężczyzn zawitała do stolicy Małopolski, wygrywając 1:0 i 2:0 w dwumeczu z Ukrainą. Pierwszy raz w historii w Krakowie zaprezentowały się również brązowe medalistki mistrzostw świata – reprezentantki Polski w ampfutbolu.
Mecze w Krakowie były wyjątkowe dla Mariusza Miecznikowskiego oraz jego sztabu. Nowy selekcjoner, który rozpoczął pracę z reprezentacją kilkanaście dni temu nie miał wiele czasu na przygotowanie zespołu do pierwszych spotkań w roli trenera kadry. Po zgrupowaniu w Szczyrku i pierwszej selekcji, rywalem naszej reprezentacji była Ukraina. Przeciwnik, którego nasi zawodnicy doskonale znają, bowiem wielu zawodników na co dzień rywalizuje w polskiej lidze (w barwach Pokrowy Lwów).
Oba mecze rozpoczęły się zgodnie z planem, nasza reprezentacja narzuciła szybkie tempo gry, które w pierwszy meczu zaowocowało golami Bartosza Łastowskiego, w drugim – po świetnej akcji Polaków – Marcina Oleksego. Mimo że gra po przerwie nieco się pogorszyła, to konsekwencja w działaniach doprowadziła do dwóch zwycięstw biało-czerwonych. Warto odnotować powroty na boisko wracającego po kontuzji Mariusza Adamczyka oraz Kamila Grygiela, aktualnego lidera w klasyfikacji strzeleckiej PZU Amp Futbol Ekstraklasy.
„Biało-czerwoni” już jutro ruszają do Trabzonu na Ligę Narodów Dywizji A. Polacy zmierzą się z Anglikami, Włochami oraz aktualnymi mistrzami świata i Europy, gospodarzami turnieju – Turkami.
Mecze reprezentacji Polski mężczyzn w ramach Ligi Narodów Dywizji A:
12.09, 16:00 Polska – Anglia
13.09, 14:00 Turcja – Polska
14.09, 14:00 Włochy - Polska
- Ten mecz traktujemy jako rozgrzewkę przed kolejnym tygodniem, przed imprezą docelową w tym roku dla reprezentacji. Chcielibyśmy pokonać wreszcie Turcję, odnosząc historyczne zwycięstwo. Jedziemy po to, aby wygrać turniej, wrócić ze złotem i tę intensywną pracę z nowym trenerem przełożyć na sukces. Na pewno pomysł selekcjonera, przygotowanie do meczu może być czymś, co zaskoczy naszych rywali – zapowiada Kamil Grygiel, napastnik reprezentacji Polski.
Krakowskiej publiczności zaprezentowały się również reprezentantki Polski w ampfutbolu, które rozegrały dwa mecze pokazowe. Dla naszych kadrowiczek był to debiut na stadionie Prądniczanki, dzięki czemu kibice mogli poznać bohaterki mundialu 2024 z Kolumbii.
- Czuję się rewelacyjne. Dziewczyny są niesamowicie wspierające. Już od pierwszego treningu poczułam, że jestem częścią ekipy, częścią drużyny. Jest mnóstwo wzruszeń i naprawdę brak mi słów. Bardzo lubię wyzwania i kocham sport, trzykrotnie próbowano mnie namawiać do gry w ampfutbol i na szczęście wreszcie się zdecydowałam. Żałuję, że nie przyjęłam tej pierwszej propozycji – opowiada Aneta Piotrowska, dla której to był debiut w biało-czerwonej koszulce.
W meczu pokazowym reprezentacji Polski kobiet w ampfutbolu zagrały: Amelia Kropiwnicka, Żaneta Fogiel, Emilia Spunda, Alicja Sowińska – Jagoda Chełminiak, Marta Oblas, Aneta Piotrowska, Jolanta Ożga, Aleksandra Płuciennik, Marta Rumińska, Wiktoria Stróżna, Daria Majkowska, Marta Olszewska, Katarzyna Łysień, Małgorzata Polek, Aleksandra Matczak. Trenerka: Aleksandra Zubrzycka.
Mecze reprezentacji mężczyzn:
Polska – Ukraina 2:0 (2 x Bartosz Łastowski)
Polska – Ukraina 1:0 (Marcin Oleksy)
Kadra reprezentacji Polski na mecze z Ukrainą: Łukasz Miśkiewicz, Igor Woźniak, Maciej Materac – Marcin Oleksy, Mateusz Warakomski, Adrian Bąk, Dawid Dobkowski, Łukasz Mazurowski, Maks Moroz, Krysztof Wrona, Kamil Grygiel, Mariusz Adamczyk, Jakub Kożuch, Bartosz Łastowski, Krystian Kapłon, Rafał Bieńkowski, Kamil Rosiek.
Amp Futbol Polska
- Słomniczanka wycofana z IV ligi
- Wisła zwolniła trenera Gulę
- IV-ligowa Słomniczanka rozstała się z trenerem
- Odwołana pierwsza wiosenna kolejka w ligach Małopolski
- W Cracovii zamiast rezygnacji będzie ... urlop
- Puchar Polski dla hokeistów Cracovii jest, pieniędzy od PZHL brak
- 7 sierpnia szkolenie spikerów zawodów piłkarskich
- Znakomita obsada krakowskich ME w slalomie kajakowym: wystartują mistrzowie olimpijscy z Londynu
- Na czym polega wyjątkowość SMS-u? (FILM)
- PP Wieliczka: Puchar dla Górnika
- Bruce Lee ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego
- 12 kwietnia Dzień Otwarty SMS
- Wisła będzie płacić 2 miliony, a Zwierzyniecki i Juvenia przeniosą się na Małe Błonia
- Wawel w ćwierćfinale MP siatkarzy
- Siatkówka Ligi TKKF: Gryf wreszcie pokazał szpony
- Puchar Polski: Cracovia jedzie do Świnoujścia, Wisła do Poznania
- Nominacje nowego Zarządu MZPN
- Wielka rewolucja w Muszynie, odchodzi aż 10 siatkarek!
- Szalony tydzień w transfersport.pl!!!
- Trener Marek Ziętara opuszcza mistrzowski KH Sanok!
- Brązowy medal łuczników z Zabierzowa
- TRANSFERSPORT.PL: "Trzy kroki w drodze do spełnienia marzeń"
- W niedzielę biegacze witają wiosnę
- Zaproszenie na gimnastykę artystyczną
- Sport dla wszystkich – areny dostępne dla każdego
- DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY MISTRZOSTWA SPORTOWEGO
- O Uśmiech Patryka – po raz czwarty
- W Krakowie jak w Londynie: 9 tysięcy uczestników Olimpiady Młodzieży
- Dwójka nowych piłkarzy w Niwie
- BLOG ZDZISŁAWA WAGNERA: Krakowska bieda w dotacjach na sport
- Australijczyk najszybszy w VIII Krakowskim Biegu Sylwestrowym
- Różne pomysły na parę milionów (Blog Zdzisława Wagnera)
- Szczęśliwa „trzynastka” przy Strąkowej
- Fornalik w Wiśle? Błyskawiczna odpowiedź Ruchu
- Mariaż Spaldinga ze Sport Transferem
- Anglicy wybrali Kraków
- Kolejna porażka rugbystów Juvenii (FOTO)
- Robert Moskal nowym trenerem MKS Trzebinia-Siersza
- Wisła Can-Pack zaprezentowała się przed nowym sezonem
- Frączek zastąpił w Halniaku Szymanowskiego
- Męki Wisły bez Meliksona, Biton strzela z karnego (FOTO)
- Cracovia dzierżawcą stadionu przy Kałuży
- Niespodziewane osłabienie Wisły
- W Piaskach Wielkich: Ach, co to był za ślub! (FOTOGALERIA)
- Korty krakowskiej Olszy przy Siedleckiego PKP wystawiły na sprzedaż!
- Zmarł Marek Ciałowicz
- Jubileusz Zwierzynieckiego - piłkarze zepsuli fetę (FOTOGALERIA)
- EGZAMINY do Szkoły Mistrzostwa Sportowego
- Profesor Janusz Filipiak inwestuje w medycynę
- Futsalowy Puchar Polski dla Wisły! (FOTO)
więcej wiadomości >>>



