Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
Australijczyk najszybszy w VIII Krakowskim Biegu Sylwestrowym2012-01-02 08:33:00

Do VIII Krakowskiego Biegu Sylwestrowego Sam Walker zgłosił się niemal w ostatniej chwili - na półtorej godziny przed startem. „Radosną dziesiątkę” (10 km) Australijczyk z Sydney przemierzył w 33 minuty i 57 sekund, zajmując pierwsze miejsce.


W imprezie łączącej sportowe wyzwanie ze znakomitą zabawą wzięła udział rekordowa liczba 1005 osób, wiele z nich w barwnych, fantazyjnych przebraniach. Pomysłowość biegaczy nie miała granic, autorzy najbardziej oryginalnych strojów zostali nagrodzeni.

O godzinie 12 na sygnał - poprzez strzał z pistoletu - prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego barwny korowód wyruszył spod kościoła Mariackiego, a potem Floriańską, Pijarską, Plantami, Bernardyńską uczestnicy tego niecodziennego wydarzenia dotarli do smoka wawelskiego, gdzie nastąpiło rozdzielenie trasy. Ci, którzy wybrali „Smoczą piątkę" (5 km) wrócili przez Podzamcze, Planty i Bramę Floriańską do Rynku Głównego, natomiast rywalizujący w „Radosnej dziesiątce" (10 km) musieli pokonać dodatkową pętlę - od smoka Bulwarami Wiślanymi do Mostu Powstańców Śląskich i z powrotem.

- To fantastyczny pomysł - chwalił Sam Walker organizatorów: Gminę Miejską Kraków, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie i Krakowski Klub Biegacza Dystans. - Będę miał co opowiadać znajomym w Australii. Zaprosiła mnie tutaj moja przyjaciółka, która pochodzi z Krakowa.

- Przyjechaliśmy na Święta do mojej mamy
- zdradziła nam Maria Kowalczyk. - Oboje postanowiliśmy wziąć udział w biegu, bo w Australii regularnie biegamy, co najmniej trzy, cztery razy w tygodniu, należymy nawet do klubu. Zawodowo zajmujemy się zupełnie czymś innym - ja jestem architektem, a mój przyjaciel Sam - inżynierem elektrykiem. Już 2 stycznia wracają do Sydney, Sam z niezwykle bogatymi wrażeniami po pierwszym pobycie w Polsce. Obiecał, że jeśli pojawi się znów w Krakowie w okresie świąt i Sylwestra, na pewno wystartuje w tym biegu.

Innym debiutantem imprezy okazał się również zwycięzca „Smoczej piątki" Arkadiusz Połeć z Rudy Śląskiej, student Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Podczas ceremonii wręczenia nagród przygrywała regionalna kapela. Największych emocji dostarczył werdykt komisji konkursowej na najciekawsze przebranie. W komisji pracowali: Krzysztof Kowal - dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, Adolf Weltschek - dyrektor Teatru Groteska, Michał Niezabitowski - dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, Krystyna Turska - prezes Krakowskiego Klubu Biegacza Dystans i Elżbieta Migocka - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1. To właśnie w tej szkole, przy ul. Św. Marka 34, mieściło się znów biuro zawodów.

Najwyżej oceniona została pomysłowość biegaczy AZS AWF Masters. Nie dość, że każdy ubrany był w efektowny strój pirata, to jeszcze 10-kilometrowy dystans pokonali w wykonanej z tektury i elementów drewnianych łodzi, ważącej około 70 kilogramów!

Radosna Dziesiątka:

1. Sam Walker (Sydney) 33:57
2. Kacper Piech (Biała Podlaska, Wawel Kraków) 34:15
3. Katarzyna Dobaj (Kraków) 34:32

Smocza Piątka:

1. Arkadiusz Połeć (Ruda Śl., TKKF Jastrząb Ruda Śl.) 16:17
2. Rafał Krzemień (Wieliczka, KKB Dystans Kraków) 16:34
3. Łukasz Duliński (Kraków) 16:53

 

ZIS/JS


biegsylw1.jpg
biegsylw2.jpg


2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty