Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
Cracovia dzierżawcą stadionu przy Kałuży2011-08-04 17:04:00

Od samego początku, jeszcze zanim rozpoczęły się prace modernizacyjne, było wiadome, że stadion przy ulicy Kałuży 1 będzie dzierżawiony przez MKS Cracovia SSA. Dziś został podpisany stosowny dokument.


 

- Od dziś jesteśmy oficjalnym dzierżawcą stadionu przy ulicy Kałuży 1 - potwierdza powyższe słowa wiceprezes MKS Cracovia SSA, Jakub Tabisz. - Cieszymy się niezmiernie, bo dysponujemy obiektem, którym możemy się śmiało pochwalić zarówno w Polsce, jak i w Europie - dodaje wiceprezes Tabisz.

 

Radości z podpisania umowy dzierżawy stadionu nie kryje również dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej, Krzysztof Kowal: - Bardzo się cieszę, że wreszcie zakończyły się sprawy formalne dotyczące dzierżawy stadionu. Mam nadzieję, że pozwoli nam to na lepszą współpracę oraz na dalszy rozwój - zarówno stadionu, jak i samego klubu Cracovia.


Nowy stadion Cracovii został oddany do użytku w drugiej połowie września ubiegłego roku, tuż przed meczem ligowym z Arką Gdynia (2:0). Natychmiast został okrzyknięty jednym z najładniejszych piłkarskich obiektów w Polsce, zbierał również rozmaite nagrody architektoniczne, w tym ostatnią - Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa, traktowaną jako budowlany Oscar.

Stadion powstał według projektu konsorcjum hiszpańskich i polskich firm Estudio Lamela Sp. z o.o, Estudio Lamela S.L., Sener Sp. z o.o. i Sener Ingenieria y Sistemas S.A., z kolei generalnym wykonawcą było konsorcjum firm niemieckiej Alpine Bau Deutschland AG, austriackiej Alpine Bau GmbH, oraz polskich Alpine Construction Polska Sp. z o.o i KPBP „Budus" S.A.. Cała inwestycja kosztowała niespełna 157 milionów złotych.

 

Już w najbliższą niedzielę na stadionie przy ulicy Kałuży 1 zostanie rozegrane kolejne spotkanie - Cracovia podejmie Legię Warszawa, trzecią drużynę minionego sezonu.

DG/cracovia.pl

 


cracovia stadion w97.jpg


2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty