Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
Siatkówka Ligi TKKF: Gryf wreszcie pokazał szpony2012-11-18 11:33:00

Nie tylko piłka nożna króluje w powiecie miechowskim. Za sprawą zespołu Gryf Miechów, działającego pod egidą OSP w Brzuchani, do głosu coraz bardziej dochodzi traktowana nieco po macoszemu ligowa siatkówka.

Tutejsi siatkarze przypomnieli o sobie ligowymi rozgrywkami odbywającymi się w ramach Małopolskiej Ligi TKKF w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn. Ostatnio (14 listopada) w sali Gimnazjum nr 1 im. Macieja Miechowity rozegrany został mecz pomiędzy miechowskim Gryfem a SKP Bartosz z Krakowa. Po zaciętym pojedynku wygrali miejscowi 2-1 (21-25, 25-18, 15-7).

Gryf Miechów występuje w III lidze, w której gra 10 zespołów. Po trzeciej kolejce prowadzą siatkarze AGH. Gryf zajmował dotychczas ostatnie miejsce, ale po efektownym zwycięstwie nad Bartoszem z pewnością nieco awansuje… Mecz w sali gimnazjalnej mimo późnej pory (gra rozpoczęła się o godz. 20.30) cieszył się sporym zainteresowaniem. Galeria na piętrze była dość licznie wypełniona. Głośnym dopingiem nagradzano każdą bardziej składną akcję.

Jak nam powiedział organizator ligi siatkarskiej TKKF w Krakowie Leszek Tytko, celem przedsięwzięcia jest popularyzacja siatkówki wśród mieszkańców Małopolski i wyłonienie najlepszych zespołów w strefach eliminacyjnych dla rozegrania turnieju finałowego. Organizatorzy to: Zarząd Wojewódzki Małopolskiego Towarzystwa Kultury Fizycznej w Krakowie, Tarnowskie TKKF, TKKF Gorce Nowy Targ. Partnerami ligi są: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Zarząd Główny TKKF, Województwo Małopolskie, Gmina Miejska Kraków oraz ogniska i kluby TKKF.

Miechowski Gryf gra w strefie Kraków, która obejmuje powiaty: krakowski, wielicki, myślenicki, olkuski, wadowicki, proszowicki, chrzanowski i miechowski. Rozgrywki ligowe w strefie krakowskiej ruszyły 15 października 2012 r. i będą trwać do 16 czerwca 2013 r.

Zbigniew Wojtiuk


Opis fotki
Siatkarze Gryfa Miechów jeszcze pracują na jednolite stroje…

Opis fotki
SKP Bartosz Kraków

Opis fotki
Atakuje Gryf, blokuje Bartosz, sędziuje Marek Szałas

Opis fotki
Atakuje Gryf, blokuje Bartosz, sędziuje Marek Szałas               Fot. Zbigniew Wojtiuk
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty