Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
Anglicy wybrali Kraków2011-11-07 17:21:00

Były stadion Hutnika Kraków jako zaplecze treningowe, baza noclegowa w Hotelu Starym przy ulicy Szczepańskiej 5. Narodowa reprezentacja Anglii wybrała Kraków na centrum pobytowe podczas piłkarskich mistrzostw UEFA EURO 2012.


O wyborze Krakowa na centrum pobytowe dla reprezentacji Anglii poinformowali podczas konferencji prasowej w Podziemiach Rynku prezydent Krakowa Jacek Majchrowski oraz Adrian Bevington, dyrektor zarządzający Club England.

- Już dwie reprezentacje zdecydowały o pobycie w Krakowie podczas UEFA EURO 2012. W naszym mieście, na razie nieoficjalnie, chcą stacjonować także Włosi. Poszczególne federacje dokonując wyboru opierają się o rzetelne dane, analizy. Wybór Anglików to dowód, iż mamy doskonałą bazę sportową, hotelową i turystyczną. Dla miasta obecność najlepszych w Europie reprezentacji narodowych ma duże znaczenie promocyjne. Do Krakowa z pewnością przyjadą kibice z Anglii. Liczymy też, że Kraków zaistnieje w przekazach mediów z Anglii. Decyzje podjęte przez Anglików, a także Holendrów to kolejne potwierdzenie, że jesteśmy i byliśmy najlepiej przygotowani z wszystkich 12 miast kandydatów do organizacji EURO w Polsce i na Ukrainie – powiedział podczas spotkania prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Zadowolenia z wyboru Krakowa nie krył dyrektor zarządzający Club England Adrian Bevington. - We wrześniu 2010 roku rozpoczęliśmy intensywne poszukiwania. Wybór Krakowa poprzedzony był licznymi wizytami. Na każdym kroku spotykaliśmy niesamowicie miłych ludzi, miastem zachwycony był trener Fabio Capello. Miasto ma dobre strategicznie położenie, znaleźliśmy tu świetny hotel oraz dobre zaplecze treningowe. W Krakowie chcemy spędzić jak najwięcej czasu. Priorytetem jest dla nas oczywiście osiągnięcie dobrego wyniku sportowego, chcemy jednak także poznać miasto, miejscową kulturę – oświadczył przedstawiciel Angielskiej Federacji Piłki Nożnej.

Przypomnijmy, że Anglia to kolejna naszpikowana gwiazdami drużyna, która zdecydowała się stacjonować pod Wawelem w czasie mistrzostw. W październiku br. o swoim wyborze Krakowa poinformowała także Federacja Holenderska.

krakow.pl


anglicy.jpg


REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty