Kiosk
- Rozmowa z Moniką Kobylińską
- PIŁKA RĘCZNA. Biało-czerwoni bohaterami transferów
- STANISŁAW STRUG. Dopiero w liceum zyskałem szansę gry na boisku z bramkami
- MARIAN FIDO. Człowiek, któremu chce się chcieć
- JAN KOWALCZYK. Sport bez rywalizacji przestaje być sportem
- FUTBOL MAŁOPOLSKI. Grzegorz Bartosz: Garbarnia jest jedna. Zrobię wszystko, aby mówiła jednym głosem
- Paulo Sousa: Ufam umiejętnościom polskich piłkarzy
- Ranking "Forbesa": Wpływowy Lewandowski
- Za miesiąc Wisła Kraków SA będzie mieć Akademię
- Boniek: Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej same podejmą decyzje w sprawie dokończenia sezonu w III lidze i klasach niższych
MISTRZOSTWA POLSKI KIBICÓW SPORTOWYCH
- Adam Sokołowski po raz 28. mistrzem Polski kibiców sportowych
- 48. MP Kibiców Sportowych już w sobotę w Gostyniu
- Ćwierćwiecze super kibica Stanisława Sienkiewicza
- Mistrzostwa Mistrzów Kibiców Sportowych: pytania i odpowiedzi
- Adam Sokołowski Mistrzem Mistrzów, podziękowania dla Stanisława Sienkiewicza
- 48. Mistrzostwa Polski Kibiców Sportowych - Gostyń 2025, eliminacje cd.
- OMNIBUS SPORTOWY. Kolejny triumf Adama Sokołowskiego
- 48. Mistrzostwa Polski Kibiców Sportowych - Gostyń 2025
6 i 7 września stadion Prądniczanki Kraków znów będzie biało-czerwony! Kibice za darmo będą mogli obejrzeć tam aż cztery mecze ampfutbolowych reprezentacji Polski: dwa razy z Ukrainkami zmierzą się panie, tyle samo meczów z Ukraińcami rozegrają panowie. Kobieca kadra po raz pierwszy zawita do stolicy Małopolski, a męski zespół zadebiutuje pod wodzą nowego selekcjonera.
Amp Futbol Kraków Cup 2025 będzie także debiutem żeńskiego zespołu przed małopolską widownią. Dotąd Polki występowały wyłącznie w Warszawie (pięć spotkań) oraz w… Kolumbii (pięć meczów), gdzie przed rokiem wywalczyły brązowe medale mistrzostw świata. – Budzi we mnie ogromną radość i zachwyt to, że znów zagramy, a na dodatek znów zagramy w Polsce i na trybunach znajdą się nasi bliscy oraz znajomi. Poza tym Kraków jest pięknym miastem, więc myślę, że na początku września może nas odwiedzić sporo zainteresowanych ampfutbolem turystów – przypuszcza Aleksandra Zubrzycka, selekcjonerka żeńskiej reprezentacji Polski.
Kobiecy ampfutbol szybko się rozwija, ale wciąż jest niewiele drużyn, z którymi Polki mogłyby się zmierzyć. Ponownie spotkają się zatem z Ukrainkami, które w czerwcu ograły 3:0 i 1:0 podczas Amp Futbol Cup. – Od naszego ostatniego turnieju minęły dopiero dwa miesiące, ale na pewno ten czas nas scalił. Mogłam w końcu zobaczyć dziewczyny na żywo podczas meczu, co też pokazało mi, jakie mają nastawienie w szatni przed meczem oraz jak sobie radzą ze stresem. Od tamtej pory poczuły się pewniej na boisku, odważniej wchodzą w pojedynki na zgrupowaniach. Myślę, że dziewczyny bardziej też zaufały i uwierzyły w moje podejście i w to, czego chcę je nauczyć: zrozumienia gry. Od tamtej pory dołączyło do nas także kilka nowych dziewczyn, co tylko pokazuje, że kobiety chcą grać w ampfutbol – mówi zadowolona Aleksandra Zubrzycka, która zapowiada, że Polki będą nie tylko cieszyły się z międzynarodowej rywalizacji, ale także radowały kibiców efektowną grą.
Męski zespół na mecze z Ukrainą czekał znacznie dłużej i choć będzie zdecydowanym faworytem, to historia pokazała już, że spotkania z sąsiadami ze Wschodu są bardzo wymagające. Obie drużyny spotkały się w Krakowie podczas meczu otwarcia mistrzostw Europy 2021, kiedy Polacy długo bili głową w ukraiński mur i choć ostatecznie zwyciężyli 3:0, to kosztowało ich to wiele wysiłku, a kibiców – sporo nerwów. A Ukraińcy od tamtej pory zrobili spory postęp. Widać to także na naszych ligowych boiskach, gdzie gościnnie występująca w PZU Amp Futbol Ekstraklasie drużyna Pokrowy Lwów radzi sobie coraz lepiej i potrafi być groźna dla każdego rywala.
Krakowskie trybuny za każdym razem były dużym wsparciem dla reprezentacji Polski. To w stolicy Małopolski odbywały się wielkie międzynarodowe wydarzenia, jak mistrzostwa Europy 2021, Liga Mistrzów EAFF 2022 oraz Liga Narodów 2024. Wszystkie te wydarzenia przyciągnęły na trybuny tłumy widzów, a wysoka frekwencja jest na stadionie Prądniczanki także co roku podczas turnieju ligowego.
Amp Futbol Kraków Cup 2025 będzie tym razem połączony z jeszcze jednym wyjątkowym projektem. Równolegle w stolicy Małopolski odbędzie się zgrupowanie Junior Amp Futbol.
Amp Futbol Kraków Cup 2025
(stadion Prądniczanki Kraków, ul. św. Andrzeja Boboli 5, wstęp wolny)
Sobota, 6 września
17:30 Polska – Ukraina (mecz kobiet)
18:45 Polska – Ukraina (mecz mężczyzn)
Niedziela, 7 września
16:00 Polska – Ukraina (mecz mężczyzn)
17:30 Polska – Ukraina (mecz kobiet)
Amp Futbol Polska
- Słomniczanka wycofana z IV ligi
- Wisła zwolniła trenera Gulę
- IV-ligowa Słomniczanka rozstała się z trenerem
- Odwołana pierwsza wiosenna kolejka w ligach Małopolski
- W Cracovii zamiast rezygnacji będzie ... urlop
- Puchar Polski dla hokeistów Cracovii jest, pieniędzy od PZHL brak
- 7 sierpnia szkolenie spikerów zawodów piłkarskich
- Znakomita obsada krakowskich ME w slalomie kajakowym: wystartują mistrzowie olimpijscy z Londynu
- Na czym polega wyjątkowość SMS-u? (FILM)
- PP Wieliczka: Puchar dla Górnika
- Bruce Lee ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego
- 12 kwietnia Dzień Otwarty SMS
- Wisła będzie płacić 2 miliony, a Zwierzyniecki i Juvenia przeniosą się na Małe Błonia
- Wawel w ćwierćfinale MP siatkarzy
- Siatkówka Ligi TKKF: Gryf wreszcie pokazał szpony
- Puchar Polski: Cracovia jedzie do Świnoujścia, Wisła do Poznania
- Nominacje nowego Zarządu MZPN
- Wielka rewolucja w Muszynie, odchodzi aż 10 siatkarek!
- Szalony tydzień w transfersport.pl!!!
- Trener Marek Ziętara opuszcza mistrzowski KH Sanok!
- Brązowy medal łuczników z Zabierzowa
- TRANSFERSPORT.PL: "Trzy kroki w drodze do spełnienia marzeń"
- W niedzielę biegacze witają wiosnę
- Zaproszenie na gimnastykę artystyczną
- Sport dla wszystkich – areny dostępne dla każdego
- DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY MISTRZOSTWA SPORTOWEGO
- O Uśmiech Patryka – po raz czwarty
- W Krakowie jak w Londynie: 9 tysięcy uczestników Olimpiady Młodzieży
- Dwójka nowych piłkarzy w Niwie
- BLOG ZDZISŁAWA WAGNERA: Krakowska bieda w dotacjach na sport
- Australijczyk najszybszy w VIII Krakowskim Biegu Sylwestrowym
- Różne pomysły na parę milionów (Blog Zdzisława Wagnera)
- Szczęśliwa „trzynastka” przy Strąkowej
- Fornalik w Wiśle? Błyskawiczna odpowiedź Ruchu
- Mariaż Spaldinga ze Sport Transferem
- Anglicy wybrali Kraków
- Kolejna porażka rugbystów Juvenii (FOTO)
- Robert Moskal nowym trenerem MKS Trzebinia-Siersza
- Wisła Can-Pack zaprezentowała się przed nowym sezonem
- Frączek zastąpił w Halniaku Szymanowskiego
- Męki Wisły bez Meliksona, Biton strzela z karnego (FOTO)
- Cracovia dzierżawcą stadionu przy Kałuży
- Niespodziewane osłabienie Wisły
- W Piaskach Wielkich: Ach, co to był za ślub! (FOTOGALERIA)
- Korty krakowskiej Olszy przy Siedleckiego PKP wystawiły na sprzedaż!
- Zmarł Marek Ciałowicz
- Jubileusz Zwierzynieckiego - piłkarze zepsuli fetę (FOTOGALERIA)
- EGZAMINY do Szkoły Mistrzostwa Sportowego
- Profesor Janusz Filipiak inwestuje w medycynę
- Futsalowy Puchar Polski dla Wisły! (FOTO)
więcej wiadomości >>>