PP: Wieczysta w małopolskim finale2022-05-25 22:41:00

W finale Pucharu Polski na szczeblu Małopolski Bruk-Bet Termalica II Nieciecza zagra 8 czerwca br. w Kalwarii Zebrzydowskiej z Wieczystą.

Krakowianie podejmowali w dzisiejszym półfinale trzecioligowe Podhale i poradzili sobie nadzwyczaj łatwo wygrywając 6-2. Wieczysta prowadziła po 8 minutach 2-0, ale szybko - po prostych błędach w defensywie - straciła dwa gole. Wydawało się, że po przerwie będzie zacięta rywalizacja o awans, a tymczasem nowotarżanie tuż po wznowieniu gry stracili Olivera Janso. Po drugiej żółtej kartce opuścił on plac gry, a po chwili Wieczysta po golu głową Kołodzieja (po rzucie rożnym) wyszła na prowadzenie i całkowicie zniechęciła gości do gry. Przewaga miejscowych udokumentowana została kolejnymi bramkami i w rezultacie wysokim, ale całkowicie zasłużonym zwycięstwem.

Wieczysta Kraków - Podhale Nowy Targ 6-2 (2-2)

6-2 Patrik Mišák 72

Sędziowali: Robert Marciniak - Arkadiusz Kmak, Jakub Stelmach (Kraków). Żółte kartki: Lech, Janso (2) - obaj Podhale. Czerwona kartka: Janso (Podhale, 46, druga żółta). Widzów ok. 300.

WIECZYSTA: Plewka - Bąk (80 Porębski), Kołodziej, Michalski, Kumah (77 Guzik) - Moulin (58 Mišák), Pietras (86 Supel) - Peszko (86 Linca), Majewski, Hebel - Jankowski. Trener: Franciszek Smuda.

PODHALE: Styrczula – Janso, Kapuściński, Kowalski, Gałecki, Lech (60 Pierzchała) - Serafin (78 Rakowski), Molis (54 Furtak), Płatek (60 Szymorek) - Szynka, Nowak (60 Lepiarz). Trener: Szymon Grabowski.