Porażka Pasów w stolicy2022-05-21 22:30:00

Na zakończenie sezonu Cracovia przegrała w Warszawie z Legią 0-3. Pasy ostatecznie zajęły 9. miejsce w tabeli ekstraklasy.

Legia Warszawa - Cracovia 3-0 (0-0)

1-0 Maciej Rosołek 54

2-0 Tomas Pekhart 65 (głową)

3-0 Rafael Lopes 85 (głową)

Sędziował Damian Kos (Gdańsk). Żółte kartki: Pekhart, Hołownia (Legia). Widzów 20 803.

LEGIA: Miszta - Johansson, Rose, Wieteska, Hołownia - Wszołek (88 Muci), Slisz, Sokołowski (88 Celhaka), Josue (88 Strzałek), Rosołek (62 Lopes) - Pekhart (74 Kapustka).

CRACOVIA: Hrosso - Kakabadze, Rapa, Rodin, Sipkak, Pestka (69 Rocha) - Rakoczy (60 Myszor), Rasmussen, Lusiusz (60 van Amersfoort), Konoplyanka (87 Ożóg) - Rivaldo Jr (69 Loshaj).

Cracovia mogła walczyć o 6. lokatę na koniec sezonu, ale porażka zepchnęła ją o trzy miejsca w dół. Legia uplasowała się na 10. pozycji, najniższej od 30 lat. Dla trenera Vukovica i bramkarza Boruca było to pożegnanie z klubem. Kibice warszawscy, w związku z nieudanym sezonem i 17 porażkami ich drużyny, opuścili stadion na 17 minut...

W I połowie legioniści mieli kilka świetnych okazji, m.in. Slisz i Wszołek, ale to goście mogli schodzić na przerwę prowadząc. W 45+1. minucie Kakabadze po indywidualnej akcji trafił w słupek.

II połowa należała do Legii. W 54. minucie Rosołek zakończył zespołową akcję celnym uderzeniem z 10 m, z lewej strony. Niebawem podwyższył Pekhart, zupełnie nieobstawiony na 5. metrze wyskoczył do centry Portugalczyka Josue i głową pokonał Hrosso.

Krakowianie próbowali złapać kontakt. W 81. minucie mieli dwie okazje. Najpierw Rapa z prawej strony trafił (po rykoszecie od Wieteski) w słupek, a po chwili "bombę" Rasmussena z dalsza Miszta odbił na róg.

Wynik ustalił eksgracz Pasów Lopes zaskakując golkipera "główką", po wrzutce Josuego z kornera.

Statystyka meczu: 11:10 w strzałach, 5:3 w celnych, 53:47% w posiadaniu piłki, 4:6 w kornerach i 109:108 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.