Strona główna > Mistrzostwa Świata > Grupa C > Grupa C wiadomości
Zwycięstwo Słowenii po błędzie bramkarza2010-06-13 15:40:00 ASInfo

W drugim meczu grupy C piłkarskich mistrzostw świata w Republice Południowej Afryki reprezentacja Słowenii pokonała w niedzielę 1-0 Algierię. Jedyna bramka meczu padła w 79 minucie po spóźnionej i niepewnej interwencji bramkarza.

Słoweńcy rozpoczęli mecz od śmiałych ataków, ale to Algieria pierwsza stworzyła sobie dogodną okazję do zdobycia gola. W 3 minucie świetny strzał z rzutu wolnego oddał Belhadj, ale znakomitą interwencją popisał się Handanović. Na kolejną dobrą okazję kibice afrykańskiej drużyny musieli poczekać do 37 minuty, kiedy zagrożenie pod słoweńską bramką stworzył Hallische. Sześć minut później Algierczykom odpowiedział Valter Birsa, ale jego strzał bardzo dobrze wybronił Chaouchui.

W drugiej połowie ponownie więcej okazji stworzyli sobie Algierczycy, ale nie byli oni w stanie pokonać dobrze spisującego się Handanovicia. Od 72 minuty "Lisy Pustyni" grały w osłabieniu, bowiem w 72 minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Ghezzal. Pomimo gry w osłabieniu Algieria mogła w 77 minucie zdobyć prowadzenie, ale ponownie znakomitą interwencją popisał się Samir Handanović. Niewykorzystana okazja zemściła się na afrykańskim zespole dwie minuty później, kiedy błąd po strzale Roberta Korena popełnił Chaouchui i Słowenia objęła prowadzenie. Do końcowego gwizdka wynik nie uległ już zmianie.

Bohater meczu: Samir Handanović (Słowenia)
Bramkarz reprezentacji Słowenii w kilku okazjach popisał się znakomitymi interwencjami, dzięki którym jego zespół zakończył mecz bez straty gola.

Tak padła bramka:
1-0 Robert Koren 79
Koren zdecydował się na strzał z około 20 metrów, piłka odbiła się tuż przed spóźnionym w interwencji Chaouchim i wpadła do bramki.

Słowenia - Algieria 1-0 (0-0)

1-0 Koren 79
Sędziował Carlos Batres (Gwatemala). Żółte kartki: Radosavljević, Komac (Słowenia) - Ghezzal, Yebda (Algieria). Czerwona kartka - Ghezzal (72, za drugą żółtą)
SŁOWENIA: Samir Handanović - Miso Brecko, Marko Suler, Bostjan Cesar, Bojan Jokić - Andraż Kirm, Aleksander Radosavljević (87. Andrej Komac), Robert Koren, Milivoje Novaković, Valter Birsa (84. Nejc Pecnik) - Zlatko Dedić (53. Zlatan Ljubijankić).
ALGIERIA: Faouzi Chaouchi - Madjid Bougherra, Rafik Halliche, Antar Yahia, Nadhir Belhadj - Foued Kadir (82. Adlene Guedioura Pons),Medhi Lacen, Hassan Yebda, Karim Matmour (80. Rafik Saifi), Karim Ziani - Rafik Djebbour (58. Abdelkader Ghezzal).