Strona główna > Mistrzostwa Świata > Grupa C > Grupa C wiadomości
Niewykorzystana szansa Słoweńców2010-06-18 18:19:00 ASInfo

Reprezentacja Słowenii nie wykorzystała wielkiej okazji do zapewnienia sobie awansu do 1/8 finału mistrzostw świata. W drugiej kolejce rozgrywek grupowych jedynie zremisowała z USA 2-2, mimo że do przerwy prowadziła dwoma bramkami.

Podopieczni Matjaza Keka zbyt szybko uwierzyli w swoją wielkość. Po pierwszej bardzo dobrej połowie, w której strzelili dwie bramki i sprawiali lepsze wrażenie, w drugiej całkowicie oddali pole Amerykanom, którzy skrzętnie to wykorzystali. Zresztą jeszcze w pierwszej połowie "Jankesi" mogli odrobić straty, ale najpierw Samir Handanović z najwyższym trudem obronił strzał Jose Torresa z rzutu wolnego, a potem dwukrotnie nieporadnie zachowali się tuż pod słoweńską bramką.
Druga połowa to już popis podopiecznych Boba Bradleya, którzy z wielką werwą przeprowadzali kolejne ataki na świątynię Handanovicia. Z pewnością animuszu dodała im kapitalna bramka Landona Donovana, która z kolei podłamała Słoweńców. Pogromcy Algierii z pierwszego spotkania zaczęli seryjnie łapać kartki za spóźnione ataki na przeciwników. Upór Amerykanów został wynagrodzony w końcowych minutach spotkania. Jednak po trzech kolejnych zrzedły im miny, gdyż sędzia Koman Coulibaly z sobie tylko znanego powodu nie uznał bramki Edu, który trafił do siatki po dośrodkowaniu Donovana.

Bohater meczu:
Donovan (USA).
Pomocnik "Jankesów" zdobył wyjątkowej urody gola, a ponadto był współautorem wielu groźnych akcji swojego zespołu.

Jak padły bramki

1-0 Birsa 13
Pomocnik Auxerre zdecydował się na strzał lewą nogą zza pola karnego i piłka wpadła tuż obok prawego słupka. Zasłonięty przez Onyewu Howard nawet nie drgnął.
2-0 Ljubijankić 42
Kontra Słoweńców, Novaković zagrał do Ljubijankicia, który w sytuacji sam na sam z Howardem posłał piłkę w długi róg.
2-1 Donovan 47
Podanie na prawą stronę do Donovana, Cesar minął się z piłką, pomocnik Los Angeles Galaxy wpadł w pole karne i z ostrego kąta kropnął pod poprzeczkę. Zdezorientowany Handanović nawet nie zareagował.
2-2 Bradley 82
Wrzutka Amerykanów w pole karne, Altidore zgrywa piłkę na 10. metr, dopada do niej syn trenera i strzałem czubkiem buta pakuje piłkę pod poprzeczkę.

Słowenia - USA 2-2 (2-0)

Sędziował Koman Coulibaly (Mali). Żółte kartki: Cesar, Suler, Kirm, Jokić (Słowenia) - Findley (USA).
SŁOWENIA: Handanović - Brecko, Suler, Cesar, Jokić - Birsa (87 Dedić), Koren, Radosavljević, Kirm - Ljubijankić (74 Pecnik, 90+4 Komac), Novaković.
USA: Howard - Cherundolo, DeMerit, Onyewu (80 Gomez), Bocanegra - Donovan, Torres (46 Feilhaber), Bradley, Dempsey - Altidore, Findley (46 Edu).