Strona główna > Mistrzostwa Świata > Grupa C > Grupa C wiadomości
Niemoc Anglików i tylko 0-0 z Algierią2010-06-18 22:28:00 ASInfo

W drugim piątkowym meczu grupy C piłkarskich mistrzostw świata reprezentacja Anglii niespodziewanie zremisowała z Algierią 0-0. Po dwóch meczach mistrzostw świata "Synowie Albionu" pozostają zatem bez zwycięstwa.

Anglicy, którzy wymieniani są w gronie faworytów do zdobycia mistrzostwa świata, w pierwszej połowie zdecydowanie nie zachwycili. Niespodziewanie to Algierczycy narzucili tempo gry, a podopieczni Fabio Capello cofnęli się do obrony. Jedyną okazję do zdobycia gola Anglicy mieli w 33. minucie. Frank Lampard wykorzystał błąd obrony i uderzył z 10 metrów, fantastyczną interwencją popisał się jednak Rais M'Bolhi.
W drugiej połowie obraz gry nie wiele się zmienił. Anglicy nie mogli rozmontować defensywy "Lisów Pustyni" i nie stworzyli sobie wielu okazji do zdobycia gola. Ostatecznie po mało emocjonującej grze Anglia i Algieria podzieliły się punktami.
Po dwóch meczach "Synowie Albionu" mają na koncie zaledwie dwa punkty i zajmują trzecie miejsce w grupie. Algierczycy z dorobkiem jednego punktu są czwarci.

Bohater meczu: Karim Ziani (Algieria)
Pomocnik "Lisów Pustyni" przez większość spotkania był bardzo aktywny i to właśnie on napędzał ataki swojej reprezentacji.

Tak mogły paść bramki:
33 Frank Lampard
Lampard po błędzie obrońców uderzył z 10 metrów, ale wspaniale interweniował Rais M'Bolhi.
43 Wayne Rooney
Wayne Rooney uderzył mocno z dystansu, ale dobrze obronił bramkarz "Lisów Pustyni".
59 Antar Yahia
Mocny strzał po rzucie wolnym kapitana "Lisów Pustyni", Antar Yahii minął bramkę Jamesa.
71 Steven Gerrard
Dobry strzał Gerrarda głową, ale z około 15 metrów, więc bramkarz algierskiej drużyny spokojnie wyłapał piłkę.

Anglia - Algieria 0-0

Sędziował Rawszan Irmatow (Uzbekistan). Żółte kartki: Carragher (Anglia) - Lacen (Algieria).
ANGLIA: James - Johnson, Carragher, Terry, A. Cole - Lennon (63 Wright-Phillips), Barry (86 Crouch), Lampard, Gerrard - Rooney, Heskey (74 Defoe).
ALGIERIA: M`Bohli - Bougherra, Halliche, Yahia, Belhadj - Boudebouz (74 Abdoun), Lacen, Yebda (89 Mesbah), Ziani (80 Guedioura) - Kadir, Matmour.