Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > V liga
Słomniczanka zrezygnowała gry w krakowskiej okręgówce. Roszady w grupach2023-08-10 09:26:00

LKS Słomniczanka wycofuje drużynę seniorów z Klasy Okręgowej 1 Kraków - pismo w tej sprawia klub złożył do Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.


Jak informuje MZPN w piśmie klubu przekazano: “Bardzo trudna decyzja o wycofaniu z rozgrywek została podjęta, ponieważ obecna sytuacja kadrowa nie pozwala na udział drużyny seniorów Słomniczanki w rozgrywkach ligowych. Pomimo wielu działań podjętych przez Zarząd związanych z pozyskaniem funduszy oraz naborem zawodników nie udało się zbudować zespołu, który mógłby przystąpić do rozgrywek w sezonie 2023/2024“.

Wydział Gier MZPN po analizie Regulaminu, rozmowach z zainteresowanymi klubami oraz prezesami Podokręgów Myślenice, Olkusz i Wieliczka postanowił:

- drużynę Piasta Wołowice przenieść z Klasy Okręgowej 3 (prowadzonej przez Podokręg Wieliczka) do Klasy Okręgowej 1 (prowadzonej przez Podokręg Olkusz)
- drużynę Zielonki Wrząsowice (spadkowicz z Klasy Okręgowej z drugim najwyższym współczynnikiem po Piaście Wołowice) utrzymać w grupie 3

Zmiany spowodowane odejściem Zielonki Wrząsowice z klasy A i uzupełnienie zwolnionego miejsca będzie koordynował Podokręgu Myślenice MZPN.

mzpnkrakow.pl
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty