Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > V liga
Piast Wołowice za rezerwy Puszczy w krakowskiej okręgówce2023-07-07 19:15:00

Puszcza Niepołomice wycofała drużynę rezerw z rozgrywek kl. okręgowej gr. 3. Dziś Małopolski Związek Piłki Nożnej poinformował, że zgodnie z regulaminem rozgrywek MZPN, miejsce Puszczy II zajmie w krakowskiej okręgówce Piast Wołowice.


Piast zajął 13. miejsce w gr. 2 krakowskiej okręgówki i miał spaść z ligi, a utrzyma się mając najlepszy wskaźnik spośród drużyn z miejsc 13. Klub potwierdził na piśmie, że przyjmuje miejsce w grupie 3.


Jak przypomina na swojej stronie MZPN, sposób uzupełnienia wolnego miejsca po wycofaniu się zespołu (Puszczy II) precyzuje Regulamin rozgrywek piłkarskich IV ligi i niższych klas Małopolskiego Związku Piłki Nożnej na sezon 2022/2023, rozdział 11 – AWANSE I SPADKI.


W paragrafie 19 zawiera on poniższy zapis:

(ust. 2, b): "W sytuacji kiedy drużyna występująca w rozgrywkach danej klasy rozgrywkowej utrzyma się w tej klasie, a przed rozpoczęciem rozgrywek nowego sezonu wycofa się z rozgrywek (bądź przystąpi do rozgrywek niższej klasy) – zwolnione miejsce zajmie drużyna z najwyższego miejsca spadkowego danej klasy rozgrywkowej minionego sezonu (w przypadku klas równorzędnych – spadkowicza z najlepszym wskaźnikiem obliczonym na podstawie stosunku ilości zdobytych punktów do ilości rozegranych zawodów zgodnie z regułą UEFA).
  § 19, ust. 2, g. W przypadku równorzędnych klas w danej terytorialnej strukturze związkowej (krakowskie klasy okręgowe, A, B i C klasy w niektórych Podokręgach), skład danej klasy może zostać uzupełniony o klub sklasyfikowany na najwyższym miejscu spadkowym występujący w innej, równorzędnej grupie, mający najlepszy wskaźnik obliczony na podstawie stosunku ilości zdobytych punktów do ilości rozegranych zawodów. Decyzję podejmuje Wydział Gier MZPN bądź Wydział/Komisja Gier danego Podokręgu."

Wskaźniki dla zespołów z 13. miejsc (liczony zgodnie z zasadami UEFA):
Kraków 1 – 13. Prądnik Sułoszowa 24 mecze 9 punktów = współczynnik 0.37
Kraków 2 – 13. Piast Wołowice 24 13 = 0.54 (odjęte 4 punkty za mecze z 14. Cedronką; Piast – Cedronka 6-0 i 1-1)
Kraków 3 – 13. Zielonka Wrząsowice 24 10 = 0.41

Wskaźniki: 1. Piast Wołowice 0.54, 2. Zielonka Wrząsowice 0.41, 3. Prądnik Sułoszowa 0.37

ST/mzpnkrakow.pl


piastw1.jpg


2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty