Kiosk
- Rozmowa z Moniką Kobylińską
- PIŁKA RĘCZNA. Biało-czerwoni bohaterami transferów
- STANISŁAW STRUG. Dopiero w liceum zyskałem szansę gry na boisku z bramkami
- MARIAN FIDO. Człowiek, któremu chce się chcieć
- JAN KOWALCZYK. Sport bez rywalizacji przestaje być sportem
- FUTBOL MAŁOPOLSKI. Grzegorz Bartosz: Garbarnia jest jedna. Zrobię wszystko, aby mówiła jednym głosem
- Paulo Sousa: Ufam umiejętnościom polskich piłkarzy
- Ranking "Forbesa": Wpływowy Lewandowski
- Za miesiąc Wisła Kraków SA będzie mieć Akademię
- Boniek: Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej same podejmą decyzje w sprawie dokończenia sezonu w III lidze i klasach niższych
MISTRZOSTWA POLSKI KIBICÓW SPORTOWYCH
- Adam Sokołowski po raz 28. mistrzem Polski kibiców sportowych
- 48. MP Kibiców Sportowych już w sobotę w Gostyniu
- Ćwierćwiecze super kibica Stanisława Sienkiewicza
- Mistrzostwa Mistrzów Kibiców Sportowych: pytania i odpowiedzi
- Adam Sokołowski Mistrzem Mistrzów, podziękowania dla Stanisława Sienkiewicza
- 48. Mistrzostwa Polski Kibiców Sportowych - Gostyń 2025, eliminacje cd.
- OMNIBUS SPORTOWY. Kolejny triumf Adama Sokołowskiego
- 48. Mistrzostwa Polski Kibiców Sportowych - Gostyń 2025
SANDECJA Nowy Sącz - GARBARNIA Kraków 2-2 (1-0)
1-0 Kamil Palacz 33
1-1 Patryk Paczka 58 (głową)
2-1 Karol Matras 74
2-2 Jakub Burkowicz 83
Sędziowali (wzorowo): Kamil Sobczak oraz Marek Ogórek i Artur Smoleń (KS Nowy Sącz). Żółte kartki: Michał Augustyn - Dawid Pasternak.
SANDECJA: Michał Ciwiński - Michał Augustyn, Artur Ruchała, Krzysztof Wokacz, Oskar Słaby, Patryk Grządziel, Michał Gargas, Maciej Maciaś (87 Konrad Pałka), Kamil Palacz, Karol Matras (90 Dominik Stęplewski), Bogusław Witek (72 Stanisław Łatka).
GARBARNIA: Mateusz Buryło - Aleksander Strzeboński, Daniel Penszkal, Dawid Pasternak, Oskar Baranik - Patryk Paczka, Paweł Kloc (46 Kacper Klimczyk), Marcin Kołton (46 Jakub Burkowicz), Kamil Radłowski - Bartosz Baran (90 Artur Lechowicz), Daniel Obtułowicz (46 Marcin Buda).
W meczu 6. kolejki Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych Garbarnia zremisowała w Nowym Sączu z Sandecją 2-2. Gole dla gości zdobyli Patryk Paczka i Jakub Burkowicz, a biorąc pod uwagę fakt, że Brązowi dwukrotnie "doganiali" wynik, remis trzeba rozpatrywać w kategoriach ich zdobyczy.
Pierwsza połowa nie była zbyt udana dla Brązowych, jednak pewnym dla nich usprawiedliwieniem była wczesna godzina rozpoczęcia meczu. Wyznaczenie go na godzinę 10:00 nie stanowi handicapu dla drużyny, która musi pokonać wcześniej ponad 100 kilometrów. Konieczność wstania skoro świt była u młodych zawodników Garbarni widoczna i przełożyła się - zwłaszcza w pierwszej połowie - na ich boiskowe poczynania.
Jeden gol stracony w 33. minucie to najmniejszy wymiar kary dla podopiecznych trenera Stanisława Śliwy w pierwszej połowie. Po wyrzucie z autu w polu karnym Garbarni Kamil Palacz "zabawił" się z obrońcami gości i strzałem po długim rogu pokonał bramkarza Młodych Lwów.
Dodatkowo w 42. minucie Mateusz Buryło równie świetną, co szczęśliwą interwencją zbił piłkę na poprzeczkę po atomowym strzale Oskara Słabego. W 45. minucie poprzeczka także przyszła w sukurs Młodym Lwom, po strzale Palacza z 18 metrów. Pod bramką Ciwińskiego groźniej zrobiło się tylko raz, w 39. minucie akcję Kamil Radłowski - Bartosz Baran - Paweł Kloc mógł sfinalizować Daniel Obtułowicz, ale został orzeczony ofsajd napastnika Brązowych.
Wprowadzone przez szkoleniowca gości w przerwie spotkania aż trzy zmiany to najlepszy dowód na zdegustowanie trenera Śliwy postawą swoich podopiecznych. Te zmiany, a z pewnością także reprymenda udzielona juniorom Garbarni w szatni miały istotny wpływ na obraz gry po przerwie.
W 58. minucie szukał gola Baran, Ciwiński nogą posłał piłkę w górę, dopadł do nie Patryk Paczka i głową skierował ja do bramki, przy wydatnie mylącym własnego bramkarza udziale jednego z obrońców Sandecji. Gospodarze jednak nie pozostawali bierni, w 74. minucie Karol Matras perfekcyjną "główką" wyprowadził swoją drużynę na ponowne prowadzenie.
W 83. minucie kapitalna kontra Garbarzy przyniosła im wyrównującego gola. Mateusz Buryło wyprowadził piłkę, Aleksander Strzeboński zagrał do Kacpra Klimczyka, który na lewej stronie uruchomił Jakuba Burkowicza. "Buri" po kilkunastometrowym starcie do piłki, pomimo asysty obrońcy przy pierwszym kontakcie z z futbolówką przerzucił ją z narożnika pola karnego nad wybiegającym z bramki Ciwińskim. To był bardzo ładny gol po podręcznikowej niemal akcji i dobrze, ze była przy tym kamera, bo każdy może to zobaczyć na własne oczy.
Artur Bochenek
www.garbarnia.krakow.pl
Zobacz film (CF SPORT, garbarnia.krakow,pl)
Flesz z kraju i ze świata
- EKSTRAKLASA. Raków - Zagłębie 0-1 (FOTO)
- KMŚ SIATKAREK. Włoski finał
- 2025 IHF WORLD CHAMPIONSHIP. Norweżki po raz piąty
- HOKEJ. Biało-czerwoni z kompletem zwycięstw w Budapeszcie
- PŚ. Sześć medali biało-czerwonych, Żurek przegrał ze Stolzem o milimetry
- HOKEJ. Polacy pokonali Włochów
- HOKEJ. Polacy pokonali Francuzów
- Wielki powrót Lindsey Vonn
- LIGA KONFERENCJI UEFA. Raków - Zrinjski Mostar 1-0 (FOTO)
- LIGA KONFERENCJI UEFA. Tylko Raków wygrał, Legia odpadła
- LIGA MISTRZÓW. Warta - Resovia 3-1 (FOTO)
- 2026. Rok hokejowych jubileuszów
- Arne Senstad: Musimy zrobić jeszcze jeden duży krok do przodu
- Kto z kim w ćwierćfinale Pucharu Polski
- 2025 IHF WORLD CHAMPIONSHIP. Jak grały Polki?
Sportowa Małopolska
- UEFA Regions’ Cup: awans MZPN
- Remis Wisły w Łodzi
- Remis Pasów, zwycięstwo Słoni
- I LIGA. Wygrana Wieczystej, remis Puszczy
- PUCHAR POLSKI. Wisła znokautowana przez III-ligowców
- Remis Cracovii, bez goli w Płocku
- Nie żyje Stanisław Litwin, wieloletni prezes Małopolskiego Związku Piłki Siatkowej
- Wisła - Stal Mielec 3-0 (FOTO 2)
- Zmarł Andrzej Kierdaj
- Wisła - Stal Mielec 3-0 (FOTO)
- Trzy gole i trzy punkty Białej Gwiazdy
- I LIGA. Remis Wieczystej, porażka Puszczy
- II LIGA. Wygrane Hutnika i Podhala, porażka Sandecji
- Cracovia zwycięska w Kielcach
- Klęska Słoni w Gdańsku
- Pierwszy bezbramkowy remis Białej Gwiazdy
- II LIGA. Wygrana Podhala, remis Sandecji, porażka Hutnika
- Porażka Puszczy, wygrana Wieczystej
- Pierwsza porażka Cracovii u siebie
- Pierwsze zwycięstwo Słoni u siebie (FOTO)
Sportowe Podkarpacie
- Nie żyje Stanisław Litwin, wieloletni prezes Małopolskiego Związku Piłki Siatkowej
- Resovia - Skra (FOTO)
- Resovia - Warta (FOTO)
- AL-KO Superpuchar Polski dla rzeszowianek (FOTO)
- AL-KO Superpuchar Polski: Trofea dla Rzeszowa i Lublina
- Zwycięstwo nr 11. Wisła - Stal 2-1 (FOTO)
- EHF EURO Cup 2026. Zwycięstwo nad Słowaczkami
- MIELEC. Słowacja rywalem Polek w EHF EURO Cup 2026
- KOSZYKÓWKA. Krosno - Lublin (FOTO)
- Piłkarki ręczne zagrają ze Słowacją w Mielcu




JERZY CIERPIATKA: Afery towarzyszące meczom z Finami zaczęły się przed sześćdziesięciu laty...