Facebook
kontakt
logo
Tempo logo
„Tempo” wraca! Kultowa gazeta sportowa – przez dekady obowiązkowa lektura kibiców w całej Polsce – już wkrótce w wyjątkowej książce. Ponad 50 lat historii tytułu opowiedzą jego najbardziej znani dziennikarze. Odsłonią kulisy fenomenu „Tempa”, które wychowało tysiące oddanych Czytelników. Pierwsze materiały i archiwalia – najpierw u nas w Internecie! Dlaczego „Tempo” rozpalało emocje? Co kochali w nim kibice, czego nie mieli nigdzie indziej? Skąd wziął się kult, który trwa do dziś? Odpowiedzi w kolejnych rozdziałach książki:
Strona główna > ARCHIWUM > Sportowe Podkarpacie
Garbarnia zagra w Mielcu przy pustych trybunach2014-03-27 22:09:00

Wojewoda podkarpacki wydał dziś decyzję o zakazie przeprowadzenia na Stadionie MOSiR w Mielcu imprezy masowej z udziałem publiczności, tj. meczu piłki nożnej Stal Mielec - Garbarnia Kraków w niedzielę 30 marca 2014 r.


Bezpośrednim powodem takiej decyzji była negatywana ocena stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego wyrażona w piśmie podkarpackiej policji po spotkaniu Stali Mielec ze Stalą Stalowa Wola, rozegranym 23 marca.


Podczas tych zawodów doszło do szeregu przypadków złamania przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych: odpalania środków pirotechnicznych, zasłaniania twarzy przy wykorzystaniu tzw. "sektorówki" wniesionej przez kibiców gospodarzy, używania wulgaryzmów wobec kibiców przeciwnej drużyny. Zarówno przed, jak i po meczu pododdziały policji zmuszone były użyć środków przymusu bezpośredniego (w tym broni gładkolufowej) ze względu na agresję kibiców (próba wyłamania ogrodzenia sadionu, dążenie do konfrontacji między kibicami, rzucanie w funkcjonariuszy policji butelkami, koszami na śmiecie, kostką brukową i kamieniami). W wyniku bezpośrednich działań porządkowych zatrzymano 14 osób, także za czyny podlegające ściganiu na podstawie kodeksu karnego związane z czynną napaścią na funkcjonariuszy policji.


rzeszow.uw.gov.pl, stalmielec.com




2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone
Web design by Raszty