Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowe Podkarpacie
Najlepsze zespoły Europy zagrają w Rzeszowie2010-05-01 06:58:00

W dniach 29-30 maja w rzeszowskiej hali Podpromie odbędzie się towarzyski dwumecz reprezentacji Polski seniorów przeciwko ekipie Francji. Spotkania zapowiadają się ciekawie, bo, co godne podkreślenia - po dwóch stronach siatki staną dwa aktualnie najlepsze zespoły Europy.


Reprezentacja Francji uznawana jest za drużynę ze światowej czołówki. Warto przypomnieć, że w 2002 r. Francuzi zdobyli brązowy medal na Mistrzostwach Świata w Argentynie, a rok później wicemistrzostwo Europy w Niemczech. W roku 2009 Francja, podobnie jak Polska, podczas turnieju kwalifikacyjnego w Gdyni, zakwalifikowała się do MŚ 2010, a kilka tygodni później na mistrzostwach Europy w Turcji te dwie drużyny spotkały się ze sobą w wielkim finale. Wówczas górą byli podopieczni Daniela Castellani’ego, dlatego Francuzi na pewno będą chcieli  zrewanżować się za tę porażkę.

Na uwagę zasługuje też fakt, że jednym z najlepszych zawodników francuskiego zespołu  jest,  niezwykle popularny w Polsce, Stephane Antiga -  na co dzień zawodnik klubu PGE Skra Bełchatów.

Dla obu zespołów mecze w Rzeszowie niewątpliwe będą dobrym sprawdzianem formy przed rozgrywkami Ligi Światowej oraz przed tegorocznymi mistrzostwami świata.

I mecz Polska-Francja – 29.05.2010, godz. 14.45
II mecz Polska-Francja – 30.05.2010, godz. 14.45
Żródło: plusliga.pl





więcej wiadomości >>>
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty