Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > IV liga
Rezerwy Cracovii zagrają w IV lidze - zdecydował MZPN2023-12-14 20:27:00

Drużyna rezerw Cracovii zagra od nowego sezonu (2024/2025) w małopolskiej IV lidze piłkarskiej – zdecydował dziś (14 grudnia 2023 r.) zarząd Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.


8 grudnia do MZPN wpłynęło pismo z klubu z prośbą o dołączenie drugiego zespołu do przyszłorocznych rozgrywek. W imieniu MKS Cracovia złożył je wiceprezes spółki Stefan Majewski. Za uchwałą przyznającą Cracovii II miejsce w IV lidze zagłosowało 25 z 26 obecnych naposiedzeniu członków zarządu MZPN.

W piśmie do Małopolskiego Związku Piłki Nożnej Cracovia zapowiedziała, że zaproponuje 19 drużynom występującym w obecnie trwających rozgrywkach JAKO IV ligi możliwość rozgrywania wiosną sparingów z jej drużyną rezerw w terminach pauz, przypadających w terminarzu. – Chcemy, aby pomysł ten stanowił dodatkowy aspekt szkoleniowy dla trenerów i zawodników. Zaproponujemy, aby mecze sparingowe były rozgrywane na naszym obiekcie Cracovia Training Center w Rącznej – napisał w piśmie do MZPN Stefan Majewski.

Ta propozycja zostanie przedstawiona klubom na spotkaniu organizacyjnym przed rundą wiosenną rozgrywek.

MZPN wydał zgodę na start Cracovii II w rozgrywkach IV ligi na podstawie uchwały nr IX/140 z dnia 3 i 7 lipca 2008 roku (z późn. zmianami) Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie organizacji rozgrywek w piłkę nożną.


Przed sezonem 2023/2024 na mocy tego samego przepisu i decyzją zarządu MZPN do rozgrywek IV ligi dołączyły rezerwy Wisły, które po rundzie jesiennej liderują rozgrywkom.

W sezonie 2024/2025 w IV lidze małopolskiej grać będzie 19 zespołów, tak samo jak w obecnym.

mzpnkrakow.pl

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty