W piątek, 1 czerwca w Zarządzie Infrastruktury Sportowej w Krakowie złożyli wizytę prezes Stowarzyszenia Nowy Hutnik 2010 Paweł Derlatka i skarbnik, jednocześnie dyrektor marketingu Daniel Urbaniec. Celem spotkania z Urszulą Filipowicz - zastępcą dyrektora ZIS ds.infrastruktury i imprez sportowych oraz Haliną Szłapą - kierownikiem Działu Geodezji i Regulacji Stanów Prawnych było omówienie zasad współpracy klubu z Miastem po awansie piłkarzy Hutnika do trzeciej ligi.
Duże zainteresowanie kibiców z Nowej Huty występami ulubionej drużyny, rosnące w związku z tym wymogi organizacyjne skłoniły ZIS do zaproszenie na to spotkanie Adama Młota - pełnomocnika prezydenta miasta Krakowa ds. bezpieczeństwa imprez sportowych i miejskich imprez masowych.
Jak zapewnił Prezes Derlatka, sympatykom Hutnika zależy na kulturalnym wspieraniu piłkarzy podczas meczów i budowaniu pozytywnego wizerunku klubu z 62-letnią historią.
Podczas piątkowych rozmów w siedzibie ZIS przedstawiciele Stowarzyszenia Nowy Hutnik 2010 poznali wstępne warunki - finansowe i prawne - korzystania z miejskich obiektów sportowych przy ul. Ptaszyckiego.
Paweł Derlatka i Daniel Urbaniec, w imieniu nowohuckich miłośników piłki nożnej, wyrazili zadowolenie z decyzji Football Association, że właśnie stadion na Suchych Stawach został wybrany na miejsce treningów reprezentacji Anglii w trakcie EURO 2012.
JS/ZIS