W niedzielę pisaliśmy o interwencji policji przed i po meczu Orła Piaski Wielkie z Hutnikiem Nowa Huta (2-2). Jak informuje krakowska policja, zatrzymano pięciu mężczyzn, którzy odpowiedzą za naruszenie prawa.
Przed czwartoligową potyczką na boisku w Piaskach Wielkich funkcjonariusze zatrzymali dwóch mieszkańców Krakowa w wieku 22 i 25 lat. Usiłowali oni wejść na teren stadionu bez biletów oraz naruszyli nietykalność interweniujących policjantów.
Kolejnych trzech mężczyzn (w wieku 23, 32 i 33 lat) policjanci zatrzymali po meczu, kiedy kibice opuszczali stadion. W trakcie wsiadania do podstawionego autobusu doszło do starć słownych i przepychanek, jeden z radiowozów został uszkodzony.
Zatrzymani usłyszą zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności policjantów, a także uszkodzenia mienia - informuje Komenda Wojewódzka policji.
Ok. 600 kibiców Hutnika przybyło na stadion przy ul. Niebieskiej dwoma autobusami przegubowymi i własnymi samochodami.
(mp)
Będą kary
Sprawa z pewnością będzie mieć ciąg dalszy, bowiem wiele zastrzeżeń - także do organizatora meczu - miał oddelegowany przedstawiciel Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, a był nim Marian Cebula. Pojawił się na obiekcie na wiele minut przed sopotkaniem i rozmawiał także z prezesem Orła, Józefem Wajdą. Doskonale widział, że gospodarze zrobili wiele, aby zapewnić bezpieczeństwo. Tylu porządkowych na tym stadionie dawno nie było. Trudno jednak zmierzyć się z tak dużą ilością kibiców przyjezdnych. A trzeba dodać, że wielu przybyło indywidualnie i nie było możliwości przy wejściu rozróżniać przynależność klubową.
(gst)

Na meczu Orła z Hutnikiem pojawiło się blisko 800 osób. Fot. AnGo