Strona główna > Główna środek > Ekstraklasa
Drugie zwycięstwo Pasów, Korona pokonana2022-07-23 23:47:00

W 2. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Cracovia odniosła drugie zwycięstwo, tym razem u siebie z beniaminkiem, Koroną Kielce, 2-0.

Cracovia - Korona Kielce 2-0 (1-0)

1-0 Grzegorz Szymusik 29 (głową, samob.)

2-0 Mathias Hebo Rasmussen 90+4

Sędziował Damian Sylwestrzak (Wrocław). Żółte kartki: Ghita, Kakabadze - Petrov, Szymusik. Widzów 8159.

CRACOVIA: Niemczycki - Kakabadze, Jugas, Rodin, Ghita, Pestka (73 Rapa) - Rakoczy (70 Kaellman), Loshaj (88 Balaj), Rasmussen, Myszor (70 Oshima) - Makuch (88 Knap).

KORONA: Forenc - Szymusik, Trojak, Petrov, Balic - Kiełb (46 Frączczak), Sewerzyński (65 Szpakowski), Deja, Łukowski (65 Zarandia), Podgórski (84 Danek) - Shikavka (65 Śpiączka).

Spotkanie zaczęło się o 17.45, czyli kwadrans później, gdyż nad stadionem rozszalała się ulewa z gradem.

Cracovia była zdecydowanie lepsza od rywala, który w całym meczu nie zdołał oddać choćby jednego celnego strzału...

Gospodarze w 9. minucie mogli objąć prowadzenie, ale Rodin główkował tuż obok słupka. 20 minut później było 1-0. Pestka z lewej strony posłał ostrą wrzutkę, przeciął ją Szymusik, głową kierując piłkę do własnej bramki. W 35. minucie mocny strzał oddał Myszor, do odbitej przez bramkarza futbolówki dobiegł Kakabadze, ale trafił tylko w boczną siatkę.

W pierwszym kwadransie po przerwie krakowianie mocniej zaatakowali. W 50. minucie na dobrej pozycji znalazł się Myszor, lecz w ostatniej chwili zablokował go Balic. Cztery minuty później lewym skrzydłem wbiegł w pole karne Pestka, uderzył z ostrego kąta, ale Forenc nie dał się zaskoczyć.

W 75. minucie Korona bodaj jedyny raz zagroziła bramce miejscowych. Śpiączka strzelił mocno z ponad 20 m, ale nad poprzeczką.

Cracovia tymczasem nie ustawała w atakach. W 80. minucie Ghita huknął z 30 m, po drodze piłkę odbił Petrov i ta trafiła w prawy słupek. Dwie minuty później Kaellman z dobrej pozycji uderzył na siłe, tyle że w bramkarza.

Wynik został ustalony w doliczonym czasie z kontry. W końcowej fazie Kaellman podał do Balaja, ten do Rasmussena, który z 13 m strzelił precyzyjnie do siatki przy lewym słupku.

Statystyka meczu: 16:8 w strzałach, 4:0 w celnych, 10:2 w kornerach, 54:46% w posiadaniu piłki, 106:106 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.