Strona główna > Główna środek > Ekstraklasa
Zwycięski sparing piłkarzy Wisły2022-01-12 20:21:00

Piłkarze Wisły pokonali beniaminka słowackiej ekstraklasy MFK Tatran Liptovský Mikuláš w sparingowym meczu w ramach przygotowań do wiosny. Po trafieniach Dora Hugiego (13), Nikoli Kuveljicia (9) oraz Michala Škvarki (84) wygrali 3-0.

Wisła Kraków: Biegański (46 Rosa) - Ring (46 Hanousek), Sadlok (46 Frydrych), Szota (46 Koncewicz-Żyłka), Szot (46 Gruszkowski)- Kuveljić (65 Sobol), Plewka (46 Gądek), Savić (46 Škvarka) - Hugi (46 Młyński), Kliment (46 Ondrášek), Starzyński (46 Brown Forbes).

Wiślacy objęli prowadzenie po kontrze - Starzyński popędził z piłką, a następnie rozciągnął akcję do rozpędzonego Klimenta, który zacentrował w pole karne, gdzie niepilnowany Hugi dopełnił formalności i pokonał Lukscha.

W 37. minucie Biała Gwiazda rozmontowała zasieki obronne Tatrana, a po prostopadłym podaniu od Hugiego w sytuacji sam na sam znalazł się Starzyński, jednak trafił prosto w golkipera przyjezdnych. Wisła konsekwentnie realizowała swoje założenia i nieustannie naciskała na zawodników z Liptovskiego Mikuláša, czym w 41. minucie zmusiła ich do błędu, który skutecznie wykorzystał Kuveljić.

Od początku drugiej połowy spotkania na boisku znalazło się aż 10 nowych zawodników, których do boju posłał trener Adrián Guľa. Rotacja w składzie nie wpłynęła jednak na postawę krakowian, bowiem przewaga nadal była po ich stronie. Swoje ataki Wiślacy zawiązywali przede wszystkim po lewej stronie, gdzie dużą inicjatywę wykazywał Hanousek, który kilkukrotnie groźnie dośrodkował w obręb szesnastego metra. Tam przed szansą stanęli między innymi Kuveljić czy Sobol. Sześć minut przed końcem golkiper Tatrana poradził sobie z uderzeniem Brown Forbesa, lecz przy dobitce Škvarka był już bezradny i po raz trzeci zmuszony był wyciągać piłkę z siatki.